Oslavy

Jak budeme slavit?

   Oslavy, na které Vás tímto srdečně zveme, začínají již letos a budou probíhat celý příští školní rok. Vyvrcholí v sobotu 6. dubna 2019.

   Slavnostní den začne v 9 hodin mší v kostele Nejsvětějšího srdce Páně v Husovicích, celebrovanou duchovním správcem kostela, p. Ignácem Vojtěchem Majvaldem. Následně bude gymnázium otevřeno veřejnosti, absolventi si mohou školu prohlédnout, zavzpomínat, posoudit, jak se od dob jejich studií změnila. V 16 hodin začne poslední část oslav, slavnostní koncert gymnázia a poté setkání studentů, profesorů, absolventů a příznivců školy v konventu Milosrdných bratří na Vídeňské ulici.

   Z mnoha dalších akcí vybíráme např. autorská čtení (jaro 2018), interaktivní divadelní výstavu s názvem Elgartiana II: Obrazy z historie Elgartky, která se uskuteční 24. listopadu 2018 od 12 hodin v prostorách školy, tradiční novoroční koncert, tentokrát v pátek 4. ledna 2019 a reprezetační ples v Besedním domě 23. února 2019.

 

Milá absolventko, milý absolvente!

    Zdalipak si na mě ještě někdy vzpomeneš? Zdalipak někdy projdeš místy, kudy každé ráno procházely zástupy studentů, mezi nimi i Ty? Zdalipak Ti na mysl čas od času vytane vzpomínka na přísnou češtinářku či veselého chemika? ...číst dál dopis absolventům