Vítězství ve studentské výtvarné soutěži

Čaj o páté

Už jste někdy slyšeli „land art“? Jde o druh umění, kde se umělci soustředí na různé zásahy v přírodě nebo na neobvyklé práci v přírodě. Ale dá se to aplikovat i ve městě. A o to šlo v soutěži pořádané projektem Týden výtvarné kultury. Zadání projektu znělo: Objevte ve svém okolí zajímavý městský kout. Místo, které není využívané, ale má svoji osobitou atmosféru. Pokuste se vybrané místo na chvíli „zabydlet“, upozornit na něj, proměnit ho, umocnit jeho jedinečnost pomocí dočasného výtvarného zásahu či výtvarné akce.

Když jsem přemlouvala pár kamarádek, že dát si v řece kafe (nakonec se to jmenuje Čaj o páté pozn. samotné autorky) a při západu slunce že to bude těžká romantika, řekli že jsem asi upadla. „Dávat nábytek do řeky? Uplave ne?!“ Nu ano ten risk tu byl. A pak jsem přišla za Anetkou Mikuláškovou, která řekla: „No jasně! Tak kdy jdeme?“ Tak jsme vzali lavici a židle z půdy, poprosili ještě dva statné hochy z 3.C (Martin Novotný a Tomáš Gregor) a dvě hodné spolužačky z 3.A (Markéta Nečasová - na fotografiích a Markéta Obrovská) a šli si dát čaj na řece.

Děkujeme projektu Týden výtvarné kultury, že jsme mohli zúčastnit tak supr akce a děkujeme členům poroty za ocenění naší tvorby. Děkujeme panu profesorovi Pláškovi za jeho podporu a nadšení.

Klára Walterová, 3.A

   
   

 

Štítky:

Typ článku: