Bylo

Vítězové v přeboru SŠ Brna ve futsalu

Tým našich chlapců vybojoval 1.místo v přeboru středních škol v Brně.

Martin Mlečka druhý v KRAJSKÉM kole zeměpisné olympiády

Nemůžeme se nepodělit o vynikající úspěch našeho studenta, Martina Mlečky z 1.C. Martin zvítězil na konci února v okresním kole zeměpisné olympiády na pedagogické fakultě MU, postoupil tudíž do krajského kola, které se konalo ve středu 20.

Štítky:

Martin Mlečka a poličan

Foto vítěze okresního kola zeměpisné olympiády s cenou, kterou si sám vybral – viz levá ruka, a jeho kmenovou 1. C v pozadí.

Martinovi budeme držet pěstí 20. března 2019, kdy se zúčastní krajského kola.

Ještě jednou děkujeme, Martine!

vyučující zeměpisu

Štítky:

Americký veterán na Elgartce

Při příležitosti 20. výročí vstupu České republiky do NATO navštívil naši zemi tento týden p. Corey Speck, americký veterán, který strávil pár let v Afghánistánu. V úterý 12. března zavítal i na naši školu, aby se zde zúčastnil besedy se studenty.

Vítězové konverzační soutěže v anglickém jazyce - foto

Na fotografii vítězové konverzační soutěže v anglickém jazyce s cenami, za které děkujeme nakladatelství Oxford University Press (p. Radimu Sedlákovi) a Spolku rodičů a přátel školy gymnázia Elgartova.

Zprava: Natálie Fausová (2.A), Eliška Chylíková (3.A), chybí Michelle Heinzová

Vítězové recitační soutěže v angličtině - FOTO

Slíbené foto z recitační soutěže v anglickém jazyce.

Zprava: Karolína Hodovská (1.B), Gabriel Štěpánek (4.C), Adéla Jamborová (3.C), chybí Adéla Nečasová (1.B)

Vítězové recitační soutěže v angličtině

Dne 27. února proběhla na naší škole recitační soutěž v anglickém jazyce. Jak porota, tak publikum si vystoupení soutěžících nanejvýš užili - fotky dodáme.

Zde jsou výsledky:

1. místo (kategorie sólový zpěv): Adéla JAMBOROVÁ (3.C) a Gabriel ŠTĚPÁNEK (4.C)

Rétoritéka – Prezentační soutěž 2018/2019

Fotbal, basketbal, tenis, běh na 100 metrů nebo rychlobruslení, to jsou všechno jednoduché disciplíny. Kdo získá víc bodů nebo je rychlejší, vyhrál. Ale jak hodnotit výrazně subtilnější disciplíny? Nebo dokonce disciplíny intelektuální?

Biologická olympiáda

Jako každoročně proběhlo na konci února školní kolo biologické olympiády, tentokrát na téma: Mládí vpřed.

Okresní kolo zeměpisné olympiády - 1. místo

Neuvěřitelného úspěchu dosáhl student naší školy - Martin Mlečka. Ano, ten stejný student z 1.C, který nedávno zvítězil v okresním kole olympiády z českého jazyka, skončil na 1. místě i v zeměpisné olympiádě, která se konala 20.