Literárně historická exkurze - Praha 2011

Ve dnech 18. - 20. října se třída 4. B zúčastnila literárně historické exkurze do našeho hlavního města v doprovodu třídní profesorky Silvie Teclové a vyučující češtiny Hany Naništové.

Společně jsme prošli Malou Stranou, Starým Městem, navštívili jsme Pražský hrad. Někteří z nás vyšplhali na rozhlednu na Petříně a podívali se do známého zrcadlového bludiště.

Prohlídka Národního divadla nás všechny zaujala, neboť jsme zde mohli obdivovat výzdobu hlediště i ostatních prostor a stát na jevišti, kde obvykle své umění předvádějí ti nejslavnější herci.

Divadelní představení Suger v Divadle pod Palmovkou bylo na závěr dne příjemným odreagováním. Druhé divadelní představení Marie Stuartovna v Divadle na Vinohradech bylo bohužel zrušeno pro nemoc hlavní představitelky paní Dagmar Havlové a nahrazeno Moliérovou hrou Tartuffe.

Blížící se dušičkový čas byl již cítit na vyšehradském Slavíně, kde jsme zavzpomínali na známé a slavné literární a kulturní osobnosti.

Poslední společný třídní výlet se vydařil také díky pilným studentům, kteří si připravili referáty o památkách a významných místech a mohli si tak navzájem předat důležité a zajímavé informace.

Jedinou závadou celé akce byla deštivá středa. Pršelo a pršelo – možná štěstí – možná k maturitě?