Zahořeli, byli tělem a získali 2. místo

V studentské výtvarné soutěži s názvem "Jsem tělem", pořádané Domem umění a Katedrou výtvarné výchovy při PdF MU v rámci Týdne výtvarné kultury v Brně, získal tým tvůrců z 1.C složený s Jana Bílka, Kláry Konvalinové, Jiřího Muchy a Kryštofa Žáčka druhé místo. Letošní ročník byl zaštítěn jménem vynikajícího pedagoga a propagátora nových forem a medií současného umění Igora Zhoře a heslem Z(a)hoř(te) pro umění. Tentokrát pro umění, v němž je lidské tělo tématem, materiálem i výrazem.

Studenti uspěli s performancemi nazvanými Bytosti, jimiž ozvláštňovali prostory naší školy. Pomocí prostěradel vykouzlili podivné, záhadné organismy, které atakovaly zákoutí naší školy, ve kterých se s uměním běžně nesetkáváme. A nebyli v tom sami, těmto diverzním akcím se věnovali i další skupiny z prvních ročníků. Druhé ročníky zase řešili lidskou hlavu jako hřiště pro výtvarný příběh. Práce všech skupin nominovaných do soutěže můžete zhlédnout na výstavě v Domě umění, která probíhá v současných dnech.

Úspěšným performerům blahopřejeme k umístění i k hodnotným cenám včetně zájezdu za uměním.

Zde jsou 3 nejúspěšnější práce:

 

 

Typ článku: