Naši v DOXu

Pokud v nejbližší době zavítáte do pražského Centra současného umění, můžete najít díla našich studentů na výstavě finálového kola studentské soutěže Máš umělecké střevo 2015, organizované Národní galerií, DOXem a Moravskou galerií. Letošní ročník byl věnovaný politickému umění, což byla pro nás možnost s trochou ironie zacílit na některé „populární“ objekty politické scény.

Oba naše projekty se probojovaly mezi dvacet nejlepších z celé republiky v semifinálovém kole, které se uskutečnilo v březnu v Moravské galerii. V Praze potom autoři projektu Politici k zakoupení (objekty, grafický design, performace v sámošce U Dubu i jinde) a autorské knihy inspirované bratry Čapky Ze života hmyzu prezentovali a obhajovali své práce před náročnou porotou tvořenou renomovanými odborníky. Cenu jsme sice nezískali, ale zato spoustu zkušeností s tvůrčím procesem a hlavně prožili dva krásné dny s uměním. Jo a to umělecké střevo prý máme.

Za reprezentaci školy patří dík studentům třetího ročníku Anně Zálešákové, Hang Le Cao Thu, Štěpánu Šebestovi, Markétě Petrovské, Veronice Pelcové a Růženě Zilayové.

 

 

 

Typ článku: