Red Hat Open School

Jak vypadá práce ve velké IT firmě v Brně? Studenti se zájmem o informační technologie viděli ve středu 13. 4. 2016 na vlastní oči prostředí, kde hlavní devizou je nadšení a naprostou samozřejmostí porady týmů u společné snídaně, odpočinek u kulečníku, společenských her či v posilovně. 

Červené klobouky nás provedly budovou a přivítaly na přednáškách připravených speciálně pro střední školy. V úvodní prezentaci zaznělo, že pro budoucí profesi je kromě studia vysoké školy důležitá také zkušenost z praxe. Do týmů se mohou zapojit i středoškoláci a získat tak cenné zážitky a řádky v životopisu. Uplatnění lze nalézt dokonce i bez větší znalosti programování, například při testování nebo psaní dokumentace a mnoha dalších činnostech.

Přednáška o "Internet of Things" ukázala, že dnes i na opravu auta či kotle potřebujete být softwarový inženýr. Mnoho testování modelů probíhá již jen na počítači a první vyrobený kus je finální, také stavbu je možné celou naprogramovat. Vytisknout na 3D tiskárně lze srdeční chlopeň, jízdní kolo i betonový hrad. Další přednášky se zabývaly programováním, Fedorou i Open Source.

Celá akce byla neobyčenjě přínosná a ukázala mnoha studentům směr.

Typ článku: