Proč je dobré míti jablko

V uplynulých zimních měsících proběhla na naší škole fotografická soutěž, kterou jsme nazvali Dolce vita na Elgartce. Tématicky byla tedy zaměřena na žánrovou fotografii vycházející z našeho školního života. Po formální stránce byly vyžadovány černobílé snímky, těšili jsme se, jak si autoři poradí se světlem i kompozicí.
Sešlo se celkem asi sedmdesát příspěvků, z nichž bylo vybráno do finálového kola dvacet děl. Většina jistě vznikala velmi impulsivně a má charakter reportážní fotografie. V některých případech se však autoři pokusili o vystižení poezie všedního okamžiku a ty potom zaujaly nejvíce. Můžeme tedy gratulovat nadějným fotografkám a fotografům, jejichž díla byla oceněna a budou publikována v chystaném
almanachu ke stému výročí školy.
A proč se někdy jablko hodí nejen ke svačině, zjistíme na vítězném snímku Kristýny Neumannové z 1.B, jaký magický svět se skrývá pod lavicí, nám odhalí na druhém místě Halina Banská z 1.A a Jan Geisselreiter z 1.B ve fotografii, která se umístila na třetí pozici, nám ukazuje, že prázdné i obsazené židle mají své kouzlo.

Typ článku: