Elgartka pro Dětskou nemocnici

Stejně jako v minulých letech, i tento rok se studenti třetích ročníků rozhodli v rámci Společenskovědního semináře, pod vedením profesora Hartmanna, zorganizovat zábavní dopoledne pro děti v Dětské nemocnici Brno.
Akce, tentokráte tématicky zabalená do cirkusového kabátu, se odehrála v úterý 26.6.2018. Od všech přihlížejících sklidila vlnu pozitivních ohlasů, takže je zato říci, že se nadmíru vyvedla. Zahájena byla hodinovým vystoupením ve vstupní hale, kde účinkovaly sličné a ohebné akrobatky z cirkusu Le Grando, úchvatně zpívající studentka Aneta Janíčková s nadějnou pěveckou budoucností, půvabné baletky Základní umělecké školy Slunné, drsně vypadající trio mladých zápasících mužů pod vedením profesora a světoznámeho kickboxera Lukáše Wolfa a dvojice magických studentů-kouzelníků z Magic Monkeys, Gabriela Štěpánka a Vojtěcha Jahody. Následně se všichni organizátoři přesunuli na několik oddělení, kde dělali radost i dětem, které ze zdravotních důvodů na představení přijít nemohly. K rozjasnění tváří jim dopomohly i rozličné dárky od štědrých sponzorů, bez jejichž pomoci by celá tato událost nebyla možná. Řadí se mezi ně zejména Knihy Dobrovský, čaje Sonnetor, kreativní spolek Teen , donuterie Mlsná Holka, čokoládovna Minach a pojízdná kavárna Dobrokáva. Spolupráci s nimi zařídila velmi šikovná Aneta Luňáková.
Doufejme, že v dětech zůstanou radostné vzpomínky, které zlepší jejich budoucí přístup k někdy trochu stresujícímu nemocničnímu prostředí. Věříme, že akce podobného typu se odehrají i v budoucnu a s ještě větším úspěchem.

Štítky:

Typ článku: