Partnerství s BIL Schulen Stuttgart potřetí aneb Projekt Brno a Stuttgart – města v zeleni

Ve dnech 9. - 14. 10. 2018 se uskutečnilo druhé setkání v rámci projektu Brno a Stuttgart-města v zeleni. Skupina studentů z našeho gymnázia tentokrát vycestovala do Stuttgartu, aby se zde setkali se svými partnery z BIL Schulen.

Nejprve jsme se podívali do vyučování a aktivně jsme se ho zúčastnili.

Další aktivity už probíhaly mimo školní budovu. V centru města jsme se orientovali poměrně rychle a ocenili jsme, že jsou zde parky a odpočinkové zóny. Zejména tzv. „ zelené U“, tedy komplex parků, který vede od rozhledny Killesberg až k Hlavnímu nádraží Stuttgart, poskytuje návštěvníkům příležitost k odpočinku a k procházkám. Sami jsme část této oblasti prošli. Zajímavá byla návštěva zoologické zahrady Wilhelma, kterou jsme mohli srovnat s naší brněnskou. V té stuttgartské je navíc také botanická část se skleníky a s nejrůznějšími rostlinami z celého světa. Jelikož jsme měli krásné počasí, vše bylo ještě rozkvetlé jako v létě.

Plavba výletní lodí po Neckaru byla vrcholem našeho pobytu, jelikož během této tříhodinové cesty jsem si mohli prohlédnout okolí řeky, obdivovat prosluněné vinice a zažít provoz v plavební komoře.

Bonusem byl pro nás koncert Schüler Symphonie Orchester – tedy žákovského symfonického orchestru v koncertním sála Liederhalle, kde pod vedením sbormistra a dirigenta Christopha Wagnera byly uvedeny skladby romantických autorů. Protikladem našeho tématu o městech v zeleni byla návštěva muzea Mercedes – Benz, kterou jsme ovšem s ohledem k mužské části naší výpravy nemohli vynechat.

A na závěr hodnocení..... Vše proběhlo bez problémů, vše jsme stihli, nikdo se neztratil a všichni byli spokojení. Projekt byl zdárně ukončen. Nahlédněte do prezentace.

Typ článku: