Seznamovák

Je pondělí, 8. října 2018, přibližně 14 hodin a 5 minut. Na vrátnici a před vstupem do školy se začínají shlukovat studenti. Skrze postávající skupinu prosvítá velká papírová cedule s velmi jasným sdělením.Seznamovák.
V počtu několika desítek napnutých studentů všech ročníků se vydáváme do blízkého parku. Na lavičkách vytváříme dočasnou základnu. Je krásně – odkládáme bundy a kabáty. K občerstvení je nachystána várnice kakaa, napečené muffiny. Někdo vytahuje z batohu zeleninu, někdo sušenky a nechává je kolovat. Účelem této akce je lépe se poznat v jednotlivých ročnících i ročníky napříč. Ač už třetím rokem probíhají adaptační kurzy pro všechny nové třídy společně, stále se stává, že se dobře neznáme. A naším záměrem je to změnit. Alespoň trochu.
K nastartování diskuse jsou nachystány společné otázky pro diskusi. Možná by ani nebyly potřeba. Mluví se úplně o všem. Diskuse vstoje se postupně mění v posezení na hřišti. Přicházejí i někteří absolventi. Čas plyne neúprosně rychle.
Blíží se pozdní odpoledne a akce spěje ke konci. Začínáme se loučit. Některé věci ještě odnášíme do školy a rozcházíme se všemi směry. S úsměvem a vědomím, že jsme si odpoledne užili.
Akce měla úspěch. V dalších dnech jsme se dočkali mnoha pozitivních ohlasů. Pevně věříme, že by se akce mohla stát podzimní tradicí. Ač toho není mnoho, víme, co pro další ročníky zlepšit.
Děkujeme všem organizátorům i účastníkům.

Typ článku: