Elgartka se ve světě koleček a křížků neztratila!

Po velmi příjemném školním turnaji v piškvorkách jsme se rozhodli, že by byla škoda nechat náš zápal (a snad i trochu toho talentu) spát. Složili jsme dva pětičlenné týmy, které jely 5. listopadu reprezentovat Elgartku na oblastní kolo mezinárodního turnaje „Pišqworky“ na Gymnázium Slovanské náměstí. 

První tým jsme si sami pro sebe nazvali „nováčkovským“. Byl totiž složen z „piškvorkářů“, kteří se turnaje účastnili vůbec poprvé. Byli to Gabča Ochranová a Eliška Teplíková z 1.B a Klárka Šumpíková, Verča Srbová a Kája Benešová z 2.A. V druhém týmu se dali dohromady čtvrťáci - takřka piškvorkoví veteráni, Hynek Podlipný, Markéta Nedělová, Pája Mrhačová a Michal Jurák. Tým doplňoval, početně stejně jako herně, Venda Motyčka z 1.B.  

Když jsme se ráno všichni setkali před gymnáziem, shodli jsme se, že naším hlavním cílem bude co nejlépe si zahrát a dopoledne si užít. S perfektní náladou a plni kolektivního ducha jsme se tedy vrhli do místy záludného a nevyzpytatelného, ale zato krásného světa křížků a koleček.  

Na počátku turnaje se proti našim dvěma týmům postavilo dalších sedm. Když jsme si prohlédli budoucí soupeře, viděli jsme jednoho zapáleného taktika a milovníka logických her vedle druhého. Bylo nám jasné, že tohle bude výzva. Žádným záludným tahem soupeře jsme se však nenechali zastrašit ani zmást a tak jsme se (k velikému překvapení nás všech) se zdviženou hlavou probojovali ze základní skupiny do play-off.  

Zde nám však osud připravil neřešitelný problém. Oba naše týmy se setkaly v prvním vyřazovacím kole. Co dělat, hrát se muselo. Pokusili jsme se tedy využít této situace, jak nejlépe jsme dovedli. Podle očekávání, tým „veteránský“ zvítězil s poměrně velkým rozdílem bodů. Předal však „nováčkům“ v průběhu jednotlivých duelů nespočet spolehlivých rad, nápadů a triků, které, jak doufáme, zúročí v následujících letech.  

Každopádně tím soutěž neskončila. „Veteráni“ hráli, jak se dalo, mladší elgarťáci alespoň fandili. V napínavých bitvách na čtverečkovaném papíře jsme se drželi statečně. K překvapení nás všech jsme postupovali pavoukem až do posledního zápasu - do finále. Stejně jako předešlí soupeři, ani naši spolufinalisté (a současně sousedi Elgartky) z „chemičky“ na Vranovské, se rozhodli, nedat nám vítězství zadarmo. Když zápas skončil, bodový rozdíl činil pouhý půlbod. Naštěstí v náš prospěch. 

Vyhráli jsme finále! Vyhráli jsme oblastní kolo! Postupujeme dál! A to do krajského kola na „Jarošku“. V další podobný triumf sice ani nedoufáme, pokusíme se však zahrát, tak dobře, jak jen to bude v našich silách. 30. listopadu nám můžete držet palce!

Typ článku: