Jak se žije v koronténě 8.2: Anna Macková

Dnes přinášíme druhé zamyšlení paní Anny Mackové.

 

Milí studenti,

ještě jednou Vám píši o tom, co se mi poslední dny honí hlavou. Tématem je STRACH. Strach je přirozený, strach nás má chránit, ale zároveň nás nemá svazovat. V současné době se mi honí hlavou jak se v nás vyvolává, každý den, silnější pocity strachu. A strach, to je i velký vládce. Když se bojíme, až úzkostně, přestáváme vnímat, že jsme manipulováni. Neuvědomujeme si, že se kolem nás uzavírá klec. Proto o tom stále přemýšlím.

Přečetla jsem výbornou knihu „Všichni žijeme v blázinci“ – autorem je psychiatr doktor Radkin Honzák. V jedné kapitole se věnuje lidským typům. Jsou to tři skupiny.

První – to jsou lidé, kteří vědí, co je svoboda (stačí, když se člověk chová podle Desatera od čtvrtého přikázání). Ví, že jeho svoboda končí tam, kde začíná svoboda druhého. Je ochotný za svobodu bojovat i zemřít.

Druhá – to jsou lidé, co drží hubu a krok.

Třetí – to jsou lidé, kteří nemají v hlavě zabudován strach. Jsou to psychopaté. A ti zneužívají ke svému vládnutí skupinu č. 2.

Zažila jsem doma s mými rodiči těžké roky. Táta byl uvězněn na 22 let, maminku propustili z práce a nakonec jsme byli vystěhováni z vlastního domu. Nerada bych, aby se tyto časy opakovaly.

Bojujte proti strachu tím, že rozdáváte kolem sebe radost. Telefonuje prarodičům, pomáhejte lidem kolem sebe, začněte si třeba psát deník. Ale vždy přemýšlejte o tom, k čemu jste tlačeni.

Přeji Vám šťastné dny a léta.

Anna Macková

 

 

Odkazy na další články ze série:

Jak se žije v koronténě 01
Jak se žije v koronténě 02
Jak se žije v koronténě 03
Jak se žije v koronténě 04
Jak se žije v koronténě 05
Jak se žije v koronténě 06
Jak se žije v koronténě 07
Jak se žije v koronténě 08.1 
Jak se žije v koronténě 09 
Jak se žije v koronténě 10

Typ článku: