2. A – Křest svatého Vladimíra jako audiokniha

Pokud mě něco překvapilo, pak skutečnost, jak svědomitě se studenti zhostili úkolů při výuce online. Občas někomu něco nejde, občas někdo něco zapomene, ale z více než 90 % je vidět snaha, aktivní spolupráce a velmi často i pozoruhodné výsledky. Jako třeba teď. Vymyslel jsem si další z „křečkovin“ – že si nahrajeme audioknihu. Dělali jsme Karla Havlíčka Borovského, havlíčkovské epigramy v podání 2. A ostatně znáte z tohoto článku.

Křest svatého Vladimíra je jedno ze zásadních děl české literatury 19. století. I dnes je vtipné a svižné. Dokonce obsahuje vulgarismy, což studenty mnohdy překvapí. Příběh je jednoduchý: bůh Perun odmítne zahřmít caru Vladimírovi k svátku, ten jej za to uvrhne do vězení a následně nechá utopit. Rusko tím přijde o církev a také o příjmy. Car tedy musí vyhlásit konkurs na novou církev. A dál už to Havlíček bohužel nenapsal, dílo zůstalo nedokončeno.

Nevím, jak moc při tvorbě 2. A sakrovala nebo jak moc to studenty bavilo – nikdo nic nehlásil. Já mám z nahrávky velkou radost. Přestože nejde o profesionální práci, je to souborný počin, na kterém spolupracovala celá třída. Studenti také neměli žádné režijní vedení, to bychom asi nezvládli ani při normální výuce, natožpak při karanténním stavu. Buďte tedy shovívaví. Přejeme příjemný poslech!

Karel Havlíček Borovský: Křest svatého Vladimíra v podání 2. A

Účinkují:
1. zpěv – Michal Jordan, Lýdie Kratochvílová, Lucie Pišová, Marek Sláma
2. zpěv – Jakub Bělohoubek, Dominik Frecer, Norbert Hejl, Kryštof Konečný
3. zpěv – Vendula Hádlíková, Lucie Hindrichová, Tereza Vaňková
4. zpěv – Anna Svozilová, Sára Vykypělová
5. zpěv – Tereza Černá, Veronika Ševčíková, Anna Valentová
6. zpěv – Jakub Brach, František Čurda, Ondřej Šaba
7. zpěv – Silvie Dvořáková, Kristýna Muresová, Terezie Slivová, Kateřina Strouhalová
8. zpěv – Aneta Resslerová, Barbora Sedlaříková, Ivana Střelská
9. zpěv – Tereza Bučková, Kateřina Plemmlová
10. zpěv, názvy zpěvů – Jan Křeček

Střih – Václav Jež, Jan Křeček

Typ článku: