Texty 4. B inspirované Voskovcem a Werichem

Nevím, jak to dělám, ale pořád mám nějaké resty. Jeden rest se mi ovšem podařilo nedávno dokončit – dočetl jsem studentské dialogy, které měly být inspirovány tvorbou Voskovce a Wericha. A přišly skvělé texty! 

Kdybyste si to chtěli zkusit sami, zadání je zde:

Inspirujte se dílem V+W a napište dialog. Protože by to mělo být aspoň trochu ve stylu V+W, neměly by chybět následující prvky:
- dialog dvou postav, které si vykají; ve všech dialozích si vykali a málokdy jim tam zasáhl někdo třetí;
- absurdní jména – postavy, které Voskovec a Werich hráli, se jmenovaly mimo jiné Terentius Bulva a Titus Papullus (Caesar), Publius Ruka a Sempronius Houska (Vest Pocket Revue), Prokop Prach z Prachatic a Pavel Popel z Lomnice nad Popelkou (Golem), Rak a Kozoroh (Ostrov Dynamit) nebo Skočdopolis a Nejezchlebos (Osel a stín);
- chytrý humor – tohle je hodně těžké, nicméně pokud se vám podaří v dialogu využít slovní hříčky, absurditu, a zároveň narážky na současnou situaci nebo na všeobecné kulturní znalosti (V+W využívali zejména antiku, ale i obecně historické znalosti), bude to skvělé.

4. B se dopustila mnoha skutečně humorných prvků, mezi jmény tedy najdeme skvosty jako Claudius a Minibus, Coroun Virous a Losos Carantenos, Cihla a Kámen, Vysavač Vysvačil a Prokop Okno nebo Marco Schüleris a Polo Lehreris. Mnozí se pokusili napodobit V+W tak důsledně, až přidali i píseň na konec, k vidění je spousta vtipných novotvarů (zdalipak odhadnete, co znamená jelenit, kovožer nebo křečkonie?), prostředí se mění stejně jako témata – od sousedských sporů se dostaneme do lesa k myslivcům i houbařům, od laboratoři s koronavirem až k online setkávání. 

To nejlepší najdete zde (a že je toho pořád hodně!). Někteří chtěli zůstat v anonymitě, nakonec jsou tedy anonymní všechny příspěvky. Kdybyste měli touhu napsat něco podobného, pošlete to na jkrecek@gymelg.cz, přidáme to k textům studentů ze 4. B. 

P. S.: Jako obvykle jsou texty neupravovány, omluvte tedy typografické či pravopisné nedostatky.

Typ článku: