Vaříme a pečeme anglicky

Nejen angličtinou živ je člověk. Taky se občas musí jíst. Ale když to spojíte, vznikne anglické jídlo! Pryč jsou časy, kdy byla anglická kuchyně spojována se špatným vařením. Jména jako Gordon Ramsey nebo Jamie Oliver jsou známá po celém světě a inspirovala vznik úspěšných televizních pořadů i u nás. 

Březnové téma pro seminář anglické konverzace (AK3) je jídlo, respektive „Food and Eating“ s podtitulem „Food, eating habits, cuisine, cooking,restaurants, etc.“ – a co může být lepšího, než spojit v tomto případě teorii s praxí.

Dvě skupiny AK3 dostaly v angličtině jednoduché zadání: uvařte nebo upečte něco typicky anglického, pošlete mi fotku a dejte mi vědět, jak to chutnalo a jak se vám to povedlo. A to nejdůležitější na závěr: podělte se o svůj výtvor s rodinou. 

Výsledky byly skvělé a sbíhaly se z nich sliny. A to i tehdy, když se to občas nepovedlo. Namátkou vybírám několik fotografií a komentářů do tohoto článku, všechny fotografie najdete v této fotogalerii.

 

Eliška Pantůčková: I cooked British breakfast for me and my sister but I had to use normal bread because we didn't have toasts at home. She said that it tasted well and I liked it too, but it is too big for normal breakfast so we weren't used to eat that much food early in the morning. But it was a nice change to eat something other than fruit and pie every morning.

Michal Jordan: It was supposed to be "Jam Roly Poly". But when I twisted it and made a roll, it all tore and my nerves couldn't handle it, so I mixed it all up, put it on a plate and it made a bun. It was nothing special but it was edible.

Terezie Slivová: I'm not really sure if it is a typical English meal but I decided to bake a cheesecake. I made the crust of butter biscuits and the filling of cream cheese and butter spread. And although my sister said it would taste better if there was some cocoa in it, the rest of the family enjoyed it.

Filip Jandek: I made this pie with egg custard (https://www.allrecipes.com/recipe/263342/homemade-baked-egg-custard/). In the beginning, I was afraid because the custard was really liquid but fortunately, it ended quite well. The edge of the dough is a bit burnt but we can cut it off. So overall, it tasted good and it was interesting to try something new.

A kdyby vám připadalo, že se z toho studenti málo naučí… no, pak bych oponoval, že člověk se nejvíc naučí tím, že něco dělá. Všichni, kteří dělali „full English breakfast“ teď vědí, co tam všechno patří. A za druhé: jsou důležitější věci než anglická slovíčka. Třeba uvařit pro rodinu a udělat tak radost svým blízkým. 

Ale dobře, pokud chcete slovíčka, můžete si zkusit tento test na WordWall: https://wordwall.net/resource/13155791.

Typ článku: