Anglie: co zatím (ne)víme

Množí se dotazy na zájezd do Anglie – a velmi tomu rozumíme. Sami toho mnoho nevíme, protože jsme vše vymysleli až minulý týden. Chceme zkusit někam vyjet co nejrychleji pro případ, že by se změnila situace a zase se zavřely hranice. Prosíme tedy o pochopení, shovívavost a trpělivost.

Co víme (raději si před každou odrážku přidejte slovo „pravděpodobně“):

- pojedeme do Anglie;
- pojedeme v termínu 16.–22. října;
- pojedou pouze ti, kteří budou kompletně očkovaní (viz níže);
- budeme ubytováni v hostitelských rodinách;
- bude to stát přibližně 10 000 Kč.

Jakmile budeme vědět víc, objeví se vše na webových stránkách.

Nejčastěji se ptáte, proč pro účast na zájezdu vyžadujeme očkování. Má to několik důvodů. Očkovaní to mají v aktuální situaci jednodušší, mimo jiné se vstupy a s přechody hranic. Poučení posledními dvěma lety se chceme co nejvíce pojistit proti možným problémům (ale jsme si vědomi toho, že přes veškerá opatření mohou problémy nastat). To je jeden důvod. Druhým důvodem je návrat do ČR. Velká Británie je nyní v kategorii „zemí s velmi vysokým rizikem nákazy“. Pokud člověk není naočkován, musí nejdříve pátý den po návratu podstoupit PCR test, do té doby musí být v samoizolaci. Hypoteticky: kdyby jelo na výlet do Anglie 40 nenaočkovaných žáků a žákyň, chyběli by tito následujících pět (a více, protože samoizolace je nutná až do výsledku testu) dní ve výuce. Přestože chceme jet do Anglie a považujeme poznání anglické kultury za stěžejní pro výuku anglického jazyka, zároveň nechceme způsobit studentům větší absenci, než je bezpodmínečně nutné. 

Pro případné další informace kontaktujte vyučující anglického jazyka (Jan Křeček: jkrecek@gymelg.cz; Šárka Nygrýnová: snygrynova@gymelg.cz). Aktuální informace budeme zveřejňovat zde na webu, jakmile je budeme vědět.

Aktuální informace o cestování do Velké Británie.

Aktuální informace o návratu ze zahraničí do ČR.

Typ článku: