Peer

161090811283862960

Náš peer tým

Kdo jsme


139125170-150754253343546-1188597080282482972-n
PeerTeam, zkráceně peer (angl. vrstevník, sobě rovný), funguje na škole již od roku 2007. Peeři jsou studenti ze všech ročníků našeho gymnázia. Společně organizujeme a vytváříme na škole akce všeho druhu. Žádnou akci však nebereme jako něco, z čeho bychom měli mít profit, za co bychom měli dostat něco oplátkou. Děláme to z radosti, ne z donucení. Víme totiž, že celý PeerTeam stojí za unikátností našeho gymnázia. Jsme aktivní, kreativní, ochotní a odhodlaní vše dotáhnout do úspěšného konce. Spoluvytváříme rodinnou atmosféru školy a napomáháme ke zdravému klima ve třídách.

Co děláme


Podílíme se na vymýšlení mnohých různorodých akcí, které následně i organizujeme napříč školním rokem. Takové akce pak přispívají k dobré atmosféře ve škole a k přátelskosti napříč všemi ročníky, takové akce jsou například filmová noc a suit-up day. Zároveň také pomáháme při větších akcích nejen pro současné studenty, ale také pro absolventy a širší veřejnost, například Elgartkafest a nebo školní ples. Důležitou roli také hrajeme na adaptačních kurzech, kde studentům prvního ročníku pomáháme prolomit ledy a zároveň jim tak dáváme možnost poznat spoustu lidí, které následně budou vídat téměř každý den na chodbách.

Námi pořádané akce


Adaptační kurz

Pro nové studenty velmi důležitou akcí školního roku, z nemalé části organizovanou peery, je adaptační kurz. Dříve zajišťovaný pro každou třídu samostatně, od října 2016 pak pro všechny nastupující studenty (a jejich třídní profesory) společně. Strávení tří dnů pohromadě formuje dobrý základ pro společné soužití na škole a vytváří identitu nejen každé třídy, ale i ročníku jako celku. Podstatou adaptačního kurzu je, aby se noví spolužáci poznali jinak a více, než jak jim školní kontext nabízí. Naučí se spolupracovat a lépe rozumět jeden druhému. Cílem kurzu je nejen seznámení, ale především nastartování procesů, které jsou nezbytné pro zdravé fungování skupiny. Jakožto peeři, k vedení studentů dříve proškolení, organizujeme a vedeme program. Samotná atmosféra kurzu však stojí na nových studentech a jejich třídních profesorech.

Ples školy

V únoru probíhá vyvrcholení pololetní sezóny akcí, zlatý hřeb, třešnička (na již tak sladkém) dortu. Tím vším je studentský ples. A i když rychle uteče a během jednoho večera je pryč, jsou za ním měsíce práce a příprav. Ve spolupráci s mnoha dalšími dobrovolníky, nevyjímaje některé profesory, zajišťujeme průběh celého večera. Snažímee se všem hostům vytvořit nezapomenutelný zážitek a příjemné strávení času, ať už tancem nebo jinými druhy zábavy. Ples je ideální příležitostí pro setkávání studentů, pedagogů, absolventů, rodičů a dalších přátel školy. Nedílnou součástí je i malá a velká tombola plná zajímavých výher.

Filmová noc

Listopadový večer, kdy se třídy přemění v improvizované kinosály, je již tradiční akcí. Zajišťujeme organizaci akce, promítání filmů a dokonce i drobné občerstvení. Ke zhlédnutí je vždy velká škála filmů, od animáků až po horory. Tradiční je i výběr filmů z řad diváků prostřednictvím ankety v kategorii TopStrop.

Elgartkafest

Poslední akcí, zakončující školní rok plný zajímavých událostí, je Elgartkafest. Odpoledne a večer jednoho z posledních červnových dní je ideálním časem pro setkávání, proto organizujeme vlastní hudební festival. K poslechu a tanci hrají vždy studentské kapely, griluje se, vítá se léto. Organizujeme celou akci – kapely, občerstvení, prostory,… Je to zkrátka nejlepší příležitost jak oslavit konec školního roku!

Další akce

Mezi další akce pořádané námi patří například studentské volby, suit-up day, halloween a spousta dalších událostí, které zpříjemní a zútulní výuku na naší škole.

Poděkování


Speciální poděkování patří prof. Odstrčilovi za přebrání záštity nad veškerými akcemi a také
pedagogickému sboru a vedení školy za nemalou pomoc a ochotu dělat naši školu přátelskou a
příjemnou.