Elgartka Run

Během oslav stoletého výročí školy proběhlo 4. 4. 2019 na Cacovickém ostrově v Brně-Maloměřicích památné běžecké klání. Závodily mezi sebou čtyři týmy z jednotlivých ročníků, pátý tým byl složený výhradně z kantorstva. Tomuto neuvěřitelnému zápolení fandili všichni ostatní studenti školy s pedagogy. Každý ze závodníků musel uběhnout 1 km dlouhý okruh. Jelikož byl závod pořádaný ke stému výročí, v plánu bylo uběhnout po sečtení výkonů všech účastníků 100 km. Jednalo se o štafetový závod, jen místo kolíku se předávala školní trička.
Od prvních okamžiků závodu bylo jasné, že končí žerty, protože všichni startující se rozběhli téměř sprintem. Atmosféra závodu byla dechberoucí, běžci ze sebe vydali maximum podporováni davy fanoušků po stranách běžecké trati. Přesto že každý měl své favority, fandilo se všem bez rozdílu a běžce pohánělo jistě i nadšení davů. S přibývajícími kilometry se nadšení všech zúčastněných ještě stupňovalo. Bylo velmi obtížné sledovat vše, co se na trati dělo, ale bylo jasné, že se pořadí štafet neustále střídá a vítězství může patřit komukoliv.
Do cíle zaslouženě dorazila jako první štafeta prvních ročníků. Na druhém místě skončila štafeta třetích ročníků, na třetím místě výběr druhých ročníků a čtvrté místo vybojovaly čtvrté ročníky. Na krásném pátém místě se umístila štafeta profesorů. Všichni, kdo se památného běhu zúčastnili, si odnesou krásnou vzpomínku. Je možné, že tímto pilotním během zahájíme novou krásnou tradici na Elgartce. Úsměvy na tvářích všech účastníků tomu napovídají.