PLÁŽOVÝ VOLEJBAL SŠ DÍVKY

V úterý 4.6. 2019 se konal v beachvolejbalovém areálu Sokolák tradiční turnaj ve středoškolském plážovém volejbalu. 

Tentokrát jsme na turnaji měli dva dívčí týmy. Simona Škrábalová a Melánie Čálkovská ze 3.C startovaly jako team „A“ a Lucie Hudcová (1.C) a Lýdie Kratochvílová (1.A) jako team „B“. 

Simona a Melánie nastoupily do turnaje výborně a první zápas holky jasně vyhrály. Bohužel se hned ve druhém zápasu oba naše týmy potkaly. Po “sestrovražedném” napínavém souboji nakonec vyhrály holky z prvních ročníků Lýdie a Lucka. Bohužel později dva zápasy prohrály a nakonec skončily až na třináctém místě. 

Simona a Melánie nastoupily do tzv ”opravného pavouka”. Zápasy byly opravdu těžké a náročné. Slunce pálilo a děvčata odehrála šest zápasů s minimálními přestávkami, téměř v kuse. Čím výše postupovala děvčata pavoukem, tím těžší soupeřky potkávaly. Skončily na 5. - 6. místě, což stačilo na postup do krajského kola. Krajské kolo proběhlo hned ve čtvrtek 6. 6. 2019 na stejném místě. Rozlosovány byly dvě skupiny po čtyřech týmech. Spolu s námi byly ve skupině Znojmo, Vyškov a Boskovice. Simona s Melánií hrály skvěle, jejich drtivé servisy už byly známé, ale udolávaly soupeřky i perfektní hrou v poli. Hodně sil je stály “tie - breaky”, při kterých se nám divákům tajil dech a nakonec holky postoupily do semifinále. V semifinále porazily Obchodní akademii Kotlářská, která byla stříbrná v prvním kole v úterý. Finále krajského kola holky hrály proti Gymnáziu Šlapanice, kterému nakonec podlehly. 

Ve dvou dnech naše reprezentantky dokázaly zvítězit v osmi zápasech, což je úctyhodný výkon.

Na Elgartku přivezly stříbrný pohár a medaile! 

Děkujeme všem holkám za výbornou reprezentaci školy!

Gratulujeme a budeme držet pěsti v republikovém finále!

kabinet TEV

Fotky

Typ článku: