Tour de Pelješac

Tour de Pelješac

Jihodalmatský poloostrov Pelješac vyniká krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky, výbornými červenými víny a zátokami s krásnými plážemi. K nejoblíbenějším letoviskům patří Orebič, Trpanj, Viganj, Kučište a Žuljana. A studenti gymnázia Elgartova měli možnost, v týdnu od 14. – 23. 9. 2018, poznat poloostrov a jeho výjimečná místa a ještě se zdokonalit v cyklistice, plavání a běhu při ranních rozcvičkách. Slunečné počasí nás provázelo celým týdnem a tak jsme měli možnost spálit velké množství kalorií při náročných kopcovitých etapách na kolech. Odměnou nám byly vždy krásné pláže, průzračné osvěžující moře a nádherné výhledy.

Cyklisticko – turistické etapy v kostce:

1.den – kontrolní vyjížďka do letoviska Viganj a první zjištění a následná oprava defektů na kolech.

2.den – přejezd lodí na ostrov Korčula a etapa do letoviska Lumbarda s písečnou pláží a tradičním plážovým volejbalem.

3.den – etapa přes město Orebič a vinařskou oblast Postup k letovisku Podobuče s krásnou soukromou oblázkovou pláží. Pro vybranou vrcholovou skupinu pokračoval výlet do strmých kopců k městečku Dingač.

4.den – odpočinková vyjížďka do městečka Orebič, zaparkování kol a pěší vycházka k františkánskému klášteru nad Orebičem.

5.den – výlet autobusem do historického města Dubrovník s komentovanou prohlídkou od pana Odehnala

6.den – přejezd lodí na ostrov Korčula a etapa ve velmi vysokém tempu podél pobřeží do malebného městečka Račiště s příjemným koupáním a pro ty zdatnější cyklisty vzdálenější a náročnější cíl v městečku Prižba.

7.den – závěrečný výjezd na koupání k jedné z nejhezčích pláží města Orebič, Trstenici. Zdatnější a po kopcích prahnoucí skupina se oddělila a jejich cílem bylo Loviště.

Studenti se během kurzu naučili skvěle spolupracovat, pomáhat si a povzbuzovat se. Získali zkušenosti s opravou kol a naučili se dodržovat zásady bezpečnosti při jízdě na kole ve větších skupinách. Užili si společného bydlení ve stanech a kulinářského umění. A díky slunečnému týdnu si pořádně užili koupání v moři a relax na pláži.

Fotografie

Kabinet TEV

 

Typ článku: