kultura

Anglické kino: DUNKIRK

 

Anglické předvánoční kino: DUNKIRK

FILMOVÉ PŘEDSTAVENÍ MASARYK

Kdy: 29. 9. 2017        Kde: kino Lucerna

Kdo: 1. a 3. ročníky v 8:00 hod.
        2. a 4. ročníky v 10:00 hod.

Viva l'Italia, díl čtvrtý

   Je už téměř tradicí, že probouzející se dubnové jaro nás vyprovokuje k další cestě na jih, k objevování historie, kultury, umění i přírody naší oblíbené Itálie, letos i se spřízněnými kraji francouzského azurového pobřeží.

Vysvědčení & Like Shakespeare

A tak se chodí domů. Hrdě a s radostí. Šouravě, se svěšenou hlavou. Osmnáctiletí a starší to možná skočí někam zapít, prváci spěchají, aby se pochlubili – i když je situace úplně jiná, než na co byli zvyklí ze základních škol. První pololetí skončilo. Předali jsme vysvědčení.

Novoroční koncert

Husovický hlas aneb Vždyť báseň je dar

Macuo Bašó (1644 – 1694)
(zakladatel haiku)

Rybářská chýše
Kaše z krevet
A cvrčci!

Like Shakespeare

Režisér a herec Petr Halberstadt nastudoval pro studenty novou divadelní hru Like Shakespeare.  Setkáme se tak s hereckou skupinou, jejímž prostřednictvím se seznámíme s rozpolceným Hamletem, intrikánem Jagem nebo svobodomyslnou  Kateřinou.

A n t h r o p o i d

Nový válečný film Anthropoid zhlédli studenti gymnázia v pátek 18. listopadu v kině Lucerna. Snímek, který vychází ze skutečných událostí a popisuje atentát na říšského protektora Reinharda
Heydricha, přiblížil studentům tajnou misi s kódovým označením Operace Anthropoid.

Deník Anne Frankové

1. listopad byl pro 3. a 4. ročníky kulturním dnem. V kině Art jsme zhlédli film Deník Anne Frankové, který se promítal v rámci festivalu německých filmů Filmfest.

Stránky

Subscribe to kultura