fyzika

Těžiště tělesa

Jak pracují naši prváci ve fyzice? Musí to mít těžké. Ve škole se viděli měsíc a od té doby jsou zavřeni doma, kde se věnují studiu. Nepoznali se navzájem, nepoznali školu, nepoznali ani své učitele.

Štítky:

Jak se žije v koronténě 10: prof. Irena Budínová

Dnes přinášíme další učitelský pohled, konkrétně povídání paní prof. Budínové. Fyzika je pro mnohé strašák – a pro jiné je zase strašákem představa, že zůstanou doma se dvěma dětmi, které potřebují pomoc s učením. Ale všechno se dá, zjevně, zvládat.

Klokan tentokrát přírodovědný

Klokan se u nás ve škole objevuje dvakrát do roka, na jaře se tváří, že ho baví matematika, na podzim je PŘÍRODOVĚDNÝ a chce se bavit o biologii, chemii, fyzice i zeměpisu. Ten přírodovědný si troufá ale jen na první a druhé ročníky.

Přírodovědný klokan

Ve středu 12. 10. 1016 4. vyučovací hodinu se koná Přírodovědný klokan. Zájemci z 1. a 2. ročníků, hlaste se u svých vyučujících přírodovědných předmětů nebo u pana profesora Svobody.

Filip Svoboda vítězem krajského kola MO kategorie B

Mimořádného úspěchu dosáhl Filip Svoboda, 2.B v 65. ročníku Matematické olympiády(2015/2016).

Výsledky soutěže Přírodovědný klokan 2015

Z celkového počtu 43 řešitelů jsou uvedeni nejúspěšnější studenti na prvních třech místech podle počtu dosažených bodů.

 

KATEGORIE JUNIOR

 

Přírodovědný klokan

Soutěž přírodovědný klokan se bude konat ve středu 14. 10. 2015 (učebna a přesný čas budou zveřejněny později). Soutěž je určena všem milovníkům přírodovědných předmětů, ale pouze z řad 1. a 2. ročníků. Zájemci, hlaste se u svých vyučujících FYZ, CHE, BIO, případně u pana profesora Svobody.

Úspěchy Filipa Svobody v MO a FO

Vynikajícího výsledku dosáhl student 1.B Filip Svoboda v letošním ročníku matematické a fyzikální olympiády. V obou soutěžích snadno postoupil do krajských kol, v nichž se stal úspěšným řešitelem a umístil se mezi nejlepšími. Ve FO skončil celkem na druhém a v MO na sedmém místě.

VÝSLEDKY SOUTĚŽE PŘÍRODOVĚDNÝ KLOKAN 2014

Z celkového počtu 35 řešitelů jsou uvedeni nejúspěšnější studenti na prvních třech místech podle počtu dosažených bodů. Všechny opravené karty odpovědí i s vyhodnocením budou předány do jednotlivých tříd.

Přírodovědný klokan

Ve středu 15. 10. 2014 ve 12:00 v učebně fyziky (210) se uskuteční soutěž Přírodovědný klokan.

Stránky

Subscribe to fyzika