Sára Metelková v Městském parlamentu dětí a mládeže Brno

V září 2012 jsem dostala nabídku od pana profesora Weidenhöfera, zda bych se nechtěla zapojit do aktivit studentského parlamentu v Brně. Během tohoto školního roku jsem se dostala do všech vyšších struktur parlamentů (městský, krajský, národní). Členství v parlamentu mi přineslo spoustu nových přátel, zkušeností, ale i povinností.
Za tuto krátkou dobu jsem zvládla s městským parlamentem uspořádat akce: Povídej mi o výšce a Mezigenerační piknik. Dále jsem se zúčastnila zasedání Zastupitelstva města Brna, Majálesu Brno či Masarykových debat, kde se diskutovalo, jestli mají být dětské domovy zrušeny nebo ne.

Krajský parlament existuje druhým rokem. Prozatím chystáme Dětský sněm pro parlamenty základních škol. 
Hned v prvním roce jsem se dostala do předsednictva Národního parlamentu dětí a mládeže a zúčastnila se spousty zajímavých akcí, např. Velký sněm, natáčení do pořadu Máte slovo, návštěvy Poslanecké sněmovny, Senátu a Ministerstva školství, finále soutěže Zlatý Amos, Kantorského bálu, Aprílfestu, Bambiriády, diskuze s Ministerstvem školství o Strategii vzdělávání na 2020, konference s českými politiky a europoslanci a naposled jsem navštívila Evropský parlament ve Štrasburku. Na listopad 2013 připravujeme velký sněm pro všechny děti z parlamentů v České republice, kde se bude opět volit nová rada a předsednictvo NPDM.

Dále jsem se podílela na přípravě Parlamentní výměny zkušeností, Plesu NPDM a soutěže Demokracie očima mladých. Členství v parlamentu mě naplňuje volný čas zajímavým způsobem, velmi mě obohacuje po všech stránkách a mám možnost pomáhat druhým.

Sara Metelková

 

Typ článku: