Aktuality

Bude

Studenti-maturanti z anglického jazyka,

V dubnu a květnu se z Elgartky stane literární centrum Husovic. Přijďte se zaposlouchat do výrazných hlasů současné české literatury, z nichž každý má blízko k Brnu.

Bylo

Ale to můžeš pálit ze všeho. Už sme dělali ze všeho možnýho, z dětskéch piškotů, z tech bombónů ovocnéch – bon pari, z řepy, kukuřice aj jednó z ananasu...

Hynek Podlipný ze třídy 3. C zvítězil v krajském kole recitační soutěže ARS POETICA – Puškinův památník a postoupil do celostátní přehlídky.

 

Studenti německé konverzace NK3 a třída 2. C mohli dne 10. 4. 2018 shlédnout dvě pohádky ve zpracovnání společnosti Domino – Theater.

Je jeden berlínský muž. Stojí se zlatým zubem na mostě poblíž stanice Möckenbrücke. Ta hra by se mohla jmenovat Chytni si svého děda.

Vítězné foto :)

(zleva Natálie Fausová, 1.A; Marie Lásková, 3.A; Ondřej Putna, 3.B; Anna Vančatová, 1.B; Tereza Pokorová, 1.B)

22. 3. 2018 jsme s PC2 v rámci Dnů elektronové mikroskopie navštívili Ústav přístrojové techniky AV ČR v Brně.

Vítězem školního kola zeměpisné olympiády se stal Tomáš Chajda ze 4.C. Za zmínku zcela jistě stojí též Pavla Mrhačová, studentka 3.C, která se umístila v těsném závěsu za Tomášem. 

Suverénní vítězové recitační soutěže v anglickém jazyce jsou Gabriel ŠTĚPÁNEK (3.C) a Dan TILLINGER (4.C). Blahopřejeme a budeme držet pěstí v celostátním kole, které se koná 28.

Gratulujeme naším studentkám Tereze Sedlářové, Tereze Obdržálkové a Simoně Škrabalové ze 2.C, které se umístily na prvním místě ve výtvarné soutěži Pod povrch.

V uplynulých zimních měsících proběhla na naší škole fotografická soutěž, kterou jsme nazvali Dolce vita na Elgartce. Tématicky byla tedy zaměřena na žánrovou fotografii vycházející z našeho školního života. Po formální stránce byly vyžadovány černobílé snímky, těšili jsme se, jak si autoři poradí se světlem i kompozicí.