Hledáme kvalifikovaného učitele fyziky a informatiky (případně matematiky) nebo alespoň některého z předmětů na celý úvazek od 1. 2. 2019. V případě zájmu, zašlete životopis na adresu - psperkova@gymelg.cz

Aktuality

Bude

Recitujete? Ne? V tom případě je nejvyšší čas začít! 29. ledna během 3. a 4. vyučovací hodiny proběhne v učebně 219 recitační soutěž HuHla, tedy Husovický Hlas.

KONVERZAČNÍ SOUTĚŽ

V ANGLICKÉM JAZYCE

Ve školním roce 2018/19 jsme se zapojili do projektu zaměřeného na naplňování cílů globálního rozvojového vzdělávaní.

Milí studenti,
konečně jste se dočkali - výsledky každoročně konaného Placement testu jsou tu. Posuďte sami:
 

Kdy? Kam? A za kolik? odpovědi hledejte zde.

Letos byl seznam maturitní čeby rozšířen o tři tituly: F. Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, G. G. Márquez – Sto roků samoty, A. Goldflam – Doma u Hitlerů. Maturanti, čtěte a vybírejte.

Již brzy nás čekají oslavy sto let založení školy.

.
Úlohy letošního ročníku chemické olympiády jsou zveřejněny.

Těšíme se na nadšené řešitele.

Bylo

Dnes proběhla konverzační soutěž v němčině. Soutěžící měli za úkol představit se, povykládat o vylosovaném tématu a popsat obrázek. Podle podaných výkonů určila komise následující pořadí:

V roce 2016 jsme uspořádali odpoledne, na kterém jsme hráli deskové hry. Až do 3. prosince 2018 to bylo naposledy. Nějak nebyl čas.

Ve dnech 20.11. a 22.11. 2018 se studenti našeho gymnázia zúčastnili středoškolského florbalového turnaje.

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne.

Masarykova univerzita nabízí kurzy pro studenty se zájmem o fyziku, chemii a biologii. Dne 27.11.

Ve čtvrtek 22. 11. 2018 proběhla na Elgartce slušivá událost jménem suit-up day. Žáci i učitelé se přes chladné počasí nastrojili do slavnostního a celý den se nesl ve společenské atmosféře.

23. listopadu 2018 se na naší škole uskutečnila konverzační soutěž v ruském jazyce. Všem studentům děkujeme za milou účast.

Po velmi příjemném školním turnaji v piškvorkách jsme se rozhodli, že by byla škoda nechat náš zápal (a snad i trochu toho talentu) spát. Složili jsme dva pětičlenné týmy, které jely 5.

Je pondělí, 8. října 2018, přibližně 14 hodin a 5 minut. Na vrátnici a před vstupem do školy se začínají shlukovat studenti.

Studenti naší školy v hodinách informatiky programují BBC microbit. Mají dobré nápady, učí se navzájem a vedou kroužky pro děti z blízké základní školy.