Přístupové údaje do nového systému ŠKOLA ONLINE byly rodičům předány na třídních schůzkách.

Aktuality

Bude

POZOR - POZOR - POZOR!!!    Studenti, hlaste se na adventní zájezd do Vídně! Poslední volná místa! I pro studenty francouzštiny a ruštiny!

16. 11. 2018 v kině Lucerna

Bojíte se? Nebojte se! Přijďte na Elgartku na netradiční divadelní představení, spíše interaktivní výstavu, na níž si sami spouštíte zvolené exponáty.

ANGLIČTINÁŘ ROKU 2019

 

Milí studenti,
konečně jste se dočkali - výsledky každoročně konaného Placement testu jsou tu. Posuďte sami:
 

Kdy? Kam? A za kolik? odpovědi hledejte zde.

Letos byl seznam maturitní čeby rozšířen o tři tituly: F. Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, G. G. Márquez – Sto roků samoty, A. Goldflam – Doma u Hitlerů. Maturanti, čtěte a vybírejte.

Již brzy nás čekají oslavy sto let založení školy.

.
Úlohy letošního ročníku chemické olympiády jsou zveřejněny.

Těšíme se na nadšené řešitele.

Bylo

Po velmi příjemném školním turnaji v piškvorkách jsme se rozhodli, že by byla škoda nechat náš zápal (a snad i trochu toho talentu) spát. Složili jsme dva pětičlenné týmy, které jely 5.

Je pondělí, 8. října 2018, přibližně 14 hodin a 5 minut. Na vrátnici a před vstupem do školy se začínají shlukovat studenti.

Stejně jako kališníci vydávali se na rejsy za účelem šíření svých neotřelých ideálů na místa, kde pokrytečtí katoličtí kněží prodávali odpustky jako housky na krámě, tak rozhodli jsme se i

17. října jsme společně se studentkami našeho gymnázia odjely na třídenní soustředění pěveckého sboru. Jako každoročně jsme se ubytovaly v penzionu Athéna v obci Suchý u Boskovic.

I letos jsme ve středu 31.10. oslavili svátek Halloween. Každá třída si vydlabala vlastní dýni a, i když byly všechny úžasné, po hlasování soutěž o tu nejlepší vyhrála třída 2.C.

Třetí běh spolupráce se stuttgartskou školou pokračoval v roce 2018. Přátelé z BIL Schulen ze Stuttgartu nás navštívili ve dnech 9. - 14. 5. 2018.

Fixky dvou barev, čtverečkovaný papír, křížky a kolečka. Kdo by neznal snad nejklasičtější studentskou hru – piškvorky.

Ve dnech 9. - 14. 10. 2018 se uskutečnilo druhé setkání v rámci projektu Brno a Stuttgart-města v zeleni.

Studenti naší školy v hodinách informatiky programují BBC microbit. Mají dobré nápady, učí se navzájem a vedou kroužky pro děti z blízké základní školy.

Jihodalmatský poloostrov Pelješac vyniká krásnou přírodou, bohatou vegetací, malebnými městečky, výbornými červenými víny a zátokami s krásnými plážemi.