Elgartka

ERGEBNISSE DES DEUTSCHEN WETTBEWERBES

Hallo Leute!

Hier sind die Ergebnisse des deutschen Wettbewerbs:

  1. Platz - Klára Vančurová

  2. Platz - Elizabeta Petrová

Už jste viděli nové video o Elgartce?

I když jsou školy zavřené, mohou vznikat zajímavé věci. V letošním roce bude i Veletrh středních škol (tedy Festival vzdělávání) probíhat neobvykle – online. Školy tedy dostaly zadáno, aby vytvořily video, kterým by se na Festivalu vzdělávání prezentovaly.

Výuka za časů koronaviru – pohled jednoho kantora

Když se tu v minulosti objevily nějaké shrnující články, vždy bylo jednoduché zjistit, jak dané téma vidí kolegové či žáci. Teď to najednou nejde tak jednoduše. Nevidíme se každý den, vlastně se vidíme s bídou jednou týdně. A proto nemohu psát za nikoho jiného než za sebe.

Škola bez školy

Situace, ve které dnes jsme, nemá obdoby. Jsou zavřené školy, obchody, vycházet se smí jen omezeně – a drtivá většina z nás chápe, proč tomu tak je, a veškerá nařízení bedlivě dodržuje. Jsme doma a vyrovnáváme se s nečekanými okolnostmi.

BÉČKO V PRAZE

Tradičně ve čtvrtém ročníku jezdíme do Prahy.

Také 4. B se ve dnech 2. - 4. října 2019 vypravila na tuto kulturní a historickou exkurzi.

NĚMECKÉ DIVADLO

V úterý 15.10. navštívila 3.C KD Rubín. Na programu bylo německé představení SMOMBIE divadelní skupiny z Norimberku. Téma bylo aktuální. Oslovovalo vlastníky mobilních komunikačních zařízení, což je všem středoškolákům velmi blízké.

FRANCIE 2019 - PAŘÍŽ, NORMANDIE, MONT ST. MICHEL

V dubnu, přesněji 12.–17. 4., jsme se vypravili na poznávací zájezd do Francie s programem, který popsali naši studenti. Co vše jsme viděli?

1. den očima 2. A

Další autorské čtení: Michal Ajvaz aneb Dárek pro Slovaňák

Článek o autorském čtení Milana Uhdeho byl trochu ctnost z nouze – bylo to napsané mnoha lidmi poněkud hekticky, ale výsledek byl vlastně dobrý. Natolik dobrý, že jsme se rozhodli tuto znouzectnost zopakovat.

Rétoritéka 2019 – finále na Elgartce

O Prezentační soutěži – od loňska Rétoritéce – už na těchto stránkách není možno psát. Vše možné i nemožné jsme již prozradili v minulých letech. Můžete se přesvědčit sami:

VÍDEŇ 19. 12. 2018

POZOR - POZOR - POZOR!!!    Studenti, hlaste se na adventní zájezd do Vídně! Poslední volná místa! I pro studenty francouzštiny a ruštiny! Program zde

Stránky

Subscribe to Elgartka