Bude

Autor: jkrecek, 16. 2. 2024

Všechny srdečně zveme na cestovatelskou konference Cestou necestou. Vstup je zcela volný a dobrovolný, kdykoliv můžete přijít, kdykoliv můžete odejít. Ale odejít by byla škoda, když máme tak nabitý program! Kam se letos vydáme, to je zřejmé z plakátu. Krátké ochutnávkové anotace přikládáme zde:

4. A bude pomalu maturovat, ale cestování člověka naučí mnohé. Možná i proto se skupinka studentek a studentů rozhodla, že Severní Makedonie je zásadní cílová destinace, kterou je třeba navštívit. A jak řekli, tak udělali.  O českými cestovateli zatím nepříliš objevené zemi s fascinující historií a úchvatnými horami poreferují Barbora Tobešová a Jitka Homolová.

Autor: jkrecek, 11. 2. 2024

Dva ročníky v letech 2018 a 2019, pak dvouletá pauza a loni dohánění restů, když jsme vše zorganizovali na podzim i na jaře. V tomto školním roce tedy proběhne série autorských čtení na brněnských gymnáziích již popáté. Vždy se snažíme vymyslet nějaké zastřešující téma, spojující prvek, který určí klíč pro výběr hostů. Letos je jím poezie. Pokusíme se prozkoumat různé podoby poezie u dvou debutujících autorek, dvou zavedených autorů nebo u slam poetry. Celou sérii završíme sice prozaicky, ale zase dvojjazyčně. Co nás čeká, o tom se dočtete níže… nebo rovnou přijďte v dané dny v 17:00 na Gymnázium Elgartova, Gymnázium Křenová nebo Gymnázium Brno-Bystrc.

Autor: ldalecka, 31. 1. 2024

Během klasické jarní kunsthistorické exkurze budeme letos kráčet v Apulii a Kampánii ve stopách Řeků, Římanů, Normanů a Bourbonů, hlouběji se seznamovat s kulturou antickou, středověkou i barokní. Cestou na Salentinský poloostrov navštívíme byzantsko-ostrogótskou Ravennu, neopomeneme „barokní Florencii“ Lecce, unikátní město Locorotondo postavené do kruhu nebo zcela „Bílé město“ Ostuni. V Alberobellu užasneme nad jedinečnou zástavbou ve stylu trulli, nahlédneme do jeskynních svatyní a skalních kostelů, projdeme se po Via Appia, ohromí nás „italské Versailles“, shlédneme do jícnu sopky, řádně prozkoumáme Pompeje, užijeme si krás i slastí Neapole...

Autor: jkrecek, 18. 1. 2024

„Kdyby nás učily slavné a významné osobnosti, školné by nebyl problém,“ objevilo se ve slohové práci na téma Vzdělání není zadarmo – pomůže školné? Tedy, ne přesně takto, parafrázuji, ale obsah zůstává. Pomiňme otázku poměru, protože mezi pracovníky ve školství funguje Gaussova křivka stejně jako všude jinde. Není dost dobře možné, aby všichni byli úžasní, úspěšní a geniální, tím méně tohle všechno dohromady. Zeptám se jinak: poznali by studenti, že je učí slavné a významné osobnosti?

Autor: kkucerova, 19. 11. 2023

Biologická olympiáda 2023–2024, 58. ročník. 

Letos zájemce o biologickou olympiádu čeká zajímavé a čtivé téma - Host do domu, hůl do ruky. Součástí přípravné brožurky jsou kapitoly host do genomu, host do buňky, host do organismu a host do prostředí. Zkuste se s přípravným textem seznámit na následujícím odkazu:

https://drive.google.com/file/d/1pbzCc856TEWX-dw6aNAchH6e3jkAkYgi/view?usp=sharing

Školní kolo BO se uskuteční v únoru 2024 a zájemci mají možnost se hlásit u svých vyučujících biologie do 15. 1. 2024.

Těšíme se na Vás!

Kamila Kučerová

 

Autor: ldalecka, 7. 11. 2023

Ano, na tom nám záleží. I proto jsme od září do našeho pedagogického týmu zařadili další podpůrnou osobu – školní psycholožku Mgr. Janu Šnajderovou.

Autor: jvesela, 6. 11. 2023

Milí francouzštináři - a nejen vy, též studenti angličtiny, němčiny či ruštiny, zkrátka milovníci Francie, zbystřete!

V příštím kalendářním roce budete mít možnost vycestovat do země galského kohouta. Kam přesně, kdy a za kolik se dočtete dále v textu. 

Zaujala vás tato příležitost? Pokud ano, dostavte se na první informativní schůzku v úterý 7. listopadu 2023 v 11:30 do učebny 210.

Budeme se na vás těšit,

                                                                                                                                  Tu, Ve

 

Autor: ldalecka, 1. 11. 2023

Milí učitelé, studenti, přátelé, 
srdečně Vás zveme na tradiční školní ples GE. 
Tématem letošního plesu je Mamma Mia. Ples se bude konat 24. 2. 2024 v KC Babylon.
Jako každý rok se můžete těšit na pestrý program a bohatou tombolu. K tanci a poslechu letos zahraje kapela Party Leaders. Další informace zveřejníme již brzy.
Moc se na Vás těšíme.

Vaši PEEŘI

Autor: holzbech, 18. 10. 2023

Školní část chemické olympiády má několik částí:

 a) studijní (teoretická) část – studenti ji vypracovávají doma s případnou pomocí odborné literatury.

b) laboratorní (praktická) část – provádí se ve škole.

c) kontrolní test školního kola – studenti píší ve škole.

Harmonogram 60. ročníku je TADY.

Termíny školních kol upřesníme.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------