český jazyk a literatura

Divadelní představení v kině Sibiř

Poslední týden školního roku je vždy tak trochu slavnostní. Blíží se vysvědčení, blíží se prázdniny. A tentokrát se blíží i divadlo. Proběhne v pondělí 24.

Představení Dynastie očima Anny Vančatové

Čtvrtek 11. dubna, 10:00, divadlo Husa na provázku – a v něm studenti Gymnázia Elgartova. Představení Dynastie, jejímž autorem je Stefano Massini, sleduje osud tří židovských bratrů – Henryho, Emanuela a Mayera – od jejich prvních krůčků v Americe v roce 1844.

A vítězem se stává…

Krajské kolo Olympiády v českém jazyce má svého vítěze. Radovat se může nejen on, ale samozřejmě i škola, která studenta do olympiády vybrala. Tedy naše!

Michal Přibáň (opět) na Elgartce

Jaké to je být literárním historikem a lexikografem? I na to se můžete zeptat Michala Přibáně. V loňském roce byl jedním z pěti spisovatelů, kteří u nás vystoupili v rámci série autorských čtení, v pátek 1.

Veni, vidi, vici

Školní kolo olympiády v českém jazyce se stalo tradicí na každém gymnáziu či střední škole. Studenti, kteří mají tzv. blíže k češtině, se každoročně zúčastní tohoto klání a vítěz postoupí do okresního kola.

Prosincové deskohraní

V roce 2016 jsme uspořádali odpoledne, na kterém jsme hráli deskové hry. Až do 3. prosince 2018 to bylo naposledy. Nějak nebyl čas. Ale občas přišli studenti, kteří si to pamatovali, a ptali se:  „Kdy budou další deskovky?“ A může snad vyučující takové prosby nevyslyšet?!

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Seznam maturitní četby

Letos byl seznam maturitní čeby rozšířen o tři tituly: F. Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, G. G. Márquez – Sto roků samoty, A. Goldflam – Doma u Hitlerů. Maturanti, čtěte a vybírejte.

Co se děje ve škole – v 1.B jsou legendy!

Všimli jste si, že v článcích na stránkách jsou většinou informace o mimoškolních akcích? Jasné – škola se chce prezentovat tím, co všechno dělá navíc. A pak to může vypadat, že učení není až tak podstatné. Jenže ono je. A my to dobře víme.

Stránky

Subscribe to český jazyk a literatura