český jazyk a literatura

Prosincové deskohraní

V roce 2016 jsme uspořádali odpoledne, na kterém jsme hráli deskové hry. Až do 3. prosince 2018 to bylo naposledy. Nějak nebyl čas. Ale občas přišli studenti, kteří si to pamatovali, a ptali se:  „Kdy budou další deskovky?“ A může snad vyučující takové prosby nevyslyšet?!

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Seznam maturitní četby

Letos byl seznam maturitní čeby rozšířen o tři tituly: F. Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, G. G. Márquez – Sto roků samoty, A. Goldflam – Doma u Hitlerů. Maturanti, čtěte a vybírejte.

Co se děje ve škole – v 1.B jsou legendy!

Všimli jste si, že v článcích na stránkách jsou většinou informace o mimoškolních akcích? Jasné – škola se chce prezentovat tím, co všechno dělá navíc. A pak to může vypadat, že učení není až tak podstatné. Jenže ono je. A my to dobře víme.

Autorská čtení na Elgartce

V dubnu a květnu se z Elgartky stane literární centrum Husovic. Přijďte se zaposlouchat do výrazných hlasů současné české literatury, z nichž každý má blízko k Brnu.

Výlet do Prahy

Ve dnech 13. a 14. prosince jsme my, třída 3.C, s pány profesory češtináři – Petrem Odstrčilem a Lukášem Wolfem absolvovali naučný pobyt v Praze.

Podzimní Praha

byla v říjnových dnech krásná jako vždy, nabízející spoustu zážitků, deštivá jen mírně.
Čtvrté ročníky si jí na literárněhistorické exkurzi užily každý po svém.
Žáci 4.C vyrazili na zteč Hradu. Protáhli se 50 cm širokou brankou do Jeleního příkopu pod Hradem, kde

Aktualizovaný seznam četby

Maturanti, je pro vás připraven nový seznam četby k maturitě.

Finále recitační soutěže Čtvrtlístek pohledem účastníka

Když jsme odjížděli z Děčína, pan profesor mi sdělil, že by bylo fajn, kdybych o tom napsal nějaký článek a nějak to shrnul. Tak jsem se ho zeptal, jakým že stylem chce, aby to bylo napsáno.

HuHla 2017 - proběhla recitační soutěž

"Nechť bitva započne!" vykřikl hlas anonymního moderátora a do arény vstoupili neohrožení bojovníci a hrdé bojovnice, aby pozvedli hypotetické meče hlasu a utkali se na kolbišti disciplíny zvané recitace.

Stránky

Subscribe to český jazyk a literatura