český jazyk a literatura

Michal Přibáň (opět) na Elgartce

Jaké to je být literárním historikem a lexikografem? I na to se můžete zeptat Michala Přibáně. V loňském roce byl jedním z pěti spisovatelů, kteří u nás vystoupili v rámci série autorských čtení, v pátek 1.

Veni, vidi, vici

Školní kolo olympiády v českém jazyce se stalo tradicí na každém gymnáziu či střední škole. Studenti, kteří mají tzv. blíže k češtině, se každoročně zúčastní tohoto klání a vítěz postoupí do okresního kola.

Prosincové deskohraní

V roce 2016 jsme uspořádali odpoledne, na kterém jsme hráli deskové hry. Až do 3. prosince 2018 to bylo naposledy. Nějak nebyl čas. Ale občas přišli studenti, kteří si to pamatovali, a ptali se:  „Kdy budou další deskovky?“ A může snad vyučující takové prosby nevyslyšet?!

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Seznam maturitní četby

Letos byl seznam maturitní čeby rozšířen o tři tituly: F. Dürrenmatt – Návštěva staré dámy, G. G. Márquez – Sto roků samoty, A. Goldflam – Doma u Hitlerů. Maturanti, čtěte a vybírejte.

Co se děje ve škole – v 1.B jsou legendy!

Všimli jste si, že v článcích na stránkách jsou většinou informace o mimoškolních akcích? Jasné – škola se chce prezentovat tím, co všechno dělá navíc. A pak to může vypadat, že učení není až tak podstatné. Jenže ono je. A my to dobře víme.

Autorská čtení na Elgartce

V dubnu a květnu se z Elgartky stane literární centrum Husovic. Přijďte se zaposlouchat do výrazných hlasů současné české literatury, z nichž každý má blízko k Brnu.

Výlet do Prahy

Ve dnech 13. a 14. prosince jsme my, třída 3.C, s pány profesory češtináři – Petrem Odstrčilem a Lukášem Wolfem absolvovali naučný pobyt v Praze.

Podzimní Praha

byla v říjnových dnech krásná jako vždy, nabízející spoustu zážitků, deštivá jen mírně.
Čtvrté ročníky si jí na literárněhistorické exkurzi užily každý po svém.
Žáci 4.C vyrazili na zteč Hradu. Protáhli se 50 cm širokou brankou do Jeleního příkopu pod Hradem, kde

Aktualizovaný seznam četby

Maturanti, je pro vás připraven nový seznam četby k maturitě.

Stránky

Subscribe to český jazyk a literatura