Návštěva ze Stuttgartu

Napsal uživatel skuzilkova dne So, 17. 06. 2023 – 10:13
Stuttgart v Brně 2023

Týden 12. až 16. 6. 2023 byl ve znamení přátelské návštěvy naší partnerské školy Ferdinand Porsche Gymnasium ze Stuttgartu. První společný den jsme strávili nejprve na půdě našeho gymnázia jazykovým workshopem, návštěvou hodiny dějepisu, prohlídkou školy a seznámením s historií Brna. Po společném obědě jsme se vydali do centra města.  Na radnici nás uvítal její zástupce a po zajímavém výkladu o historii nové radnice jsme se pustili do řešení úkolů spjatých s památkami centra Brna.

Brněnská radnice

 

Druhý den jsme měli tu čest besedovat se světoznámým autorem populárně vědecké literatury panem Františkem Emmertem, který nás provedl spletitými uličkami spisovatelské řehole a umožnil nám prostřednictvím svých knih nahlédnout do let minulých.

Emmert

 

Plni dojmů jsme se slunečným dopolednem vydali do nedaleké vily Tugendhat. Jedinečné prostředí vytvořené architektem Ludwigem Miesem van der Rohe jsme využili k prohlídce tohoto funkcionalistického skvostu zapsaného od roku 2001 do seznamu památek světového dědictví UNESCO. Na rozlehlé zahradě pod vilou jsme pak dostali možnost naše tvořivé tužby zanést na list papíru a završit tak společný den plný dojmů a emocí.

Vila Tugendhat

 

Třetí den našeho setkání byl ve jménu přírodních darů, které okolí Brna hojně nabízí. Autobus nás vyvezl k propasti Macocha, kde nás úžasná kolegyně Hana Naništová poutavě seznámila se zajímavostmi Moravského krasu. Pověst vážící se k propasti a jejímu názvu sevřela nejedno posluchačovo srdce.

Macocha

 

Naše kroky vedly do bývalého kaolínového lomu a k větrnému mlýnu v obci Rudice, odkud jsme se prošli do tzv. rudického propadání, které spolu s Býčí skálou tvoří druhý nejdelší jeskynní systém v České republice.

Mlýn Rudice

 

Setkání našich partnerských škol proběhlo v přátelském duchu, loučili jsme se s nedočkavým očekáváním příštích shledání.

 

kabinet německého jazyka

 

Typ článku