Barbora Havířová získala ocenění Albertus

Napsal uživatel jkrecek dne Út, 02. 11. 2021 – 10:23
Foto

Cen pro učitele není mnoho. Ani učitelé o nich často nevědí. Přesto je v této nenápadné disciplíně Elgartka dost úspěšná. Nejznámější je Zlatý Ámos, kam byl z Elgartky nominován v roce 2014 Zdeněk Štěpánek (a získal cenu dětské poroty, tzv. „Dětského Ámose“). Pro humanitní obory je tu Cena Vladimíra Jochmanna pro učitele, kterou v roce 2013 získal Jan Křeček společně s kolegyněmi z Gymnázia Slovanské náměstí. A pak jsou tu dvě ceny, ve kterých uspěla Barbora Havířová.

O Global Teacher Prize už jsme tu psali, tam byla Barbora Havířová v semifinále mezi 30 nejlepšími. Cenu Albertus již získala

Cena Albertus je udělována učitelům fyziky a informatiky a klade si za cíl odměňovat inspirující pedagogy, kteří své konání neomezují jen na určené hodiny, ale prosazují své disciplíny v rámci celé společnosti a aktivně budují jejich pozitivní obraz. Barbora Havířová je jednou ze dvou laureátek ceny za informatiku, zejména za práci a propagaci učitelského povolání například pomocí různých micro:bitů a ozobotů. I když… ono to nespočívá v tom, s čím pracuje, ale jak (a s kým pracuje). My, kteří ji známe ze školy, víme, že její tajný recept spočívá v úsměvu na tváři, neustále dobré náladě a neutuchajícím nadšení.

Gratulujeme. A děkujeme!

Cena Albertus a diplom

Dvě a půl minuty slávy je zachyceno na konci  oceňování Českých hlaviček, tedy středoškoláků, které pohltila věda. Bude příště mezi nimi někdo z Elgartky? 

Předávání cen Albertus, Štěpánka Baierlová a Barbora Havířová

 

Typ článku