Bude

Autor: demmertova, 3. 10. 2022

Milé studentky, milí studenti,

další projekt s partnerskou školou Ferdinand Porsche Gymnasium ve Stuttgartu se bude konat v průběhu roku 2023, předběžně v květnu a červnu, na přesných termínech se budeme ještě domlouvat.

V prvním týdnu pojedeme my do Stuttgartu a v druhém přijedou naši už známí partneři k nám do Brna. Společně budeme poznávat obě města, podnikneme výlety, ukážeme si školy.

Projekt bude částečně financován Česko-německým fondem budoucnosti, studenti budou přispívat 4000 Kč za oba týdny. 

Ve Stuttgartu bývají studenti ubytováni v rodinách, proto i u nás uvítáme možnost ubytovat partnera u vás doma.

Pokud jste ze 2. nebo 3. ročníku a máte zájem, hlaste se v kabinetě 218.

Autor: jkrecek, 15. 9. 2022

V roce 2018 se v předvečer oslav 100. výročí založení školy uskutečnila série autorských čtení na Gymnáziu Elgartova. V roce 2019 se k Elgartce přidala další brněnská gymnázia, uspořádali jsme čtení pod výmluvným názvem Čtyři školy, čtyři spisovatelé. V roce 2020 jsme chtěli přidat neméně výmluvný projekt Čtyři školy, čtyři spisovatelky… a přišel covid. Dnes, o dva roky později, nás těší, že můžeme na předchozí autorská čtení navázat.

Autor: holzbech, 6. 9. 2022
Co pro středoškoláky nabízí Ústav chemie Přírodovědecké fakulty MU ?

 

Autor: holzbech, 5. 9. 2022

Další příležitost pro studenty se zájmem o chemii:

7. ročník semináře Cesta do hlubin studia chemie pořádaného Sekcí chemie Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy. Ve dnech 26.10. - 27.10.2022 (středa a čtvrtek).

Jednotlivé katedry chemické sekce připravily program pro středoškolské pedagogy a jejich žáky. Nabídka platí především pro studenty 4. ročníku (případně třetího) a pro maximálně dva žáky dané školy. Program a pozvánku jsem vám poslala do školního emailu.

Kapacita je maximálně 75 učitelů a 75 studentů. Přihlásit vás musí vyučující.

Program, ubytování a strava jsou zdarma.

Autor: holzbech, 1. 9. 2022

V pátek 11. listopadu 2022 proběhne Chemie na ČVUT – seminář pro učitele i studenty.

Vedle zajímavých přednášek představujících využití chemie v různých oborech opět díky prezenční podobě nabídne také laboratorní cvičení v laboratořích hned několika zapojených fakult.

Program zajišťuje vedle Fakulty jaderné a fyzikálně inženýrské také Fakulta elektrotechnická, Fakulta Stavební a Kloknerův ústav. Akci spolu s ČVUT pořádá Vzdělávací institut Letec.