recitační soutěž

HuHla – recitační soutěž Husovický Hlas

Recitujete? Ne? V tom případě je nejvyšší čas začít! 29. ledna během 3. a 4. vyučovací hodiny proběhne v učebně 219 recitační soutěž HuHla, tedy Husovický Hlas.

HuHla – recitační soutěž

Recitujete? Že ne? Výborně – nejvyšší čas začít!

Finále recitační soutěže Čtvrtlístek pohledem účastníka

Když jsme odjížděli z Děčína, pan profesor mi sdělil, že by bylo fajn, kdybych o tom napsal nějaký článek a nějak to shrnul. Tak jsem se ho zeptal, jakým že stylem chce, aby to bylo napsáno.

Jedeme na Wolkerův Prostějov!

Řeknete si možná, že nejen recitací živ je člověk. No jo, ale našim studentům (aktuálně obzvláště jednomu) to prostě jde! Po úspěchu na Čtvrtlístku, kde se Gabriel Štěpánek probojoval do finále v Děčíně, se konala brněnská recitační přehlídka s názvem Špíl-berg. Ale pěkně od začátku.

Stříbro z perníku

Soutěží v recitaci je hodně. Stejně tak pěveckých soutěží. Soutěží v recitaci v angličtině či němčině je po celém světě jistě spousta. Ale recitačních a pěveckých soutěží v angličtině a v němčině v České republice mnoho neznám. Na jednu již nějaký pátek jezdíme. Jmenuje se O bílého havrana E. A.

Úspěch našich borců v recitaci !

Kde se to stalo?
V Divadle Bolka Polívky se tradičně konalo krajské kolo recitační soutěže Čtvrtlístek. Už v minulosti se nám zde dařilo a nyní jsme na tuto pěknou tradici navázali.

HuHla 2017 - proběhla recitační soutěž

"Nechť bitva započne!" vykřikl hlas anonymního moderátora a do arény vstoupili neohrožení bojovníci a hrdé bojovnice, aby pozvedli hypotetické meče hlasu a utkali se na kolbišti disciplíny zvané recitace.

Husovický hlas aneb Vždyť báseň je dar

Macuo Bašó (1644 – 1694)
(zakladatel haiku)

Rybářská chýše
Kaše z krevet
A cvrčci!

Recitace ­ úspěch v regionálním kole!

Soutěž v recitaci Memoriál Rosti Čtvrtlíka – Čtvrtlístek hostilo již počtvrté Divadlo Bolka Polívky. Naši školu reprezentovala Růžena Zilayová ze 4.A. Růženka není v soutěži úplným nováčkem a již v minulosti se jí podařilo prorazit.

Básničky na Elgartce nejsou „out“!

Recitační soutěž Husovický hlas – HUHLA se konala v úterý 2. února. Tentokrát si účinkující vybrali autory známější – Nezvalův rytíř des Grieux ze hry Manon Lescaut v podání Dana Tillingera upoutal svou upřímností.

Stránky

Subscribe to recitační soutěž