literatura

Třetí autorské čtení: Tomáš Zmeškal v Bystrci

Předchozí články se nesly v duchu spolupráce mezi školami, ani tento nebude výjimkou. Tomáš Zmeškal zanechal takový dojem, že se hned dvě kolegyně pustily do rozsáhlých a dosti osobních reportáží. První je od Pavlíny Ježkové z Gymnázia Křenová:

Další autorské čtení: Michal Ajvaz aneb Dárek pro Slovaňák

Článek o autorském čtení Milana Uhdeho byl trochu ctnost z nouze – bylo to napsané mnoha lidmi poněkud hekticky, ale výsledek byl vlastně dobrý. Natolik dobrý, že jsme se rozhodli tuto znouzectnost zopakovat.

Autorské čtení Milana Uhdeho čili Dárek pro Křenku

Nemůžete odejít dřív,“ nabádal jsem Marušku, když jsme spolu ten den hovořili, „čtete tam, jste v centru pozornosti, nebude to vypadat dobře.“ Je to tak – odcházet z autorského čtení v jeho průběhu, to nepůsobí dobře. Ale víte, co je ještě horší?

Představení Dynastie očima Anny Vančatové

Čtvrtek 11. dubna, 10:00, divadlo Husa na provázku – a v něm studenti Gymnázia Elgartova. Představení Dynastie, jejímž autorem je Stefano Massini, sleduje osud tří židovských bratrů – Henryho, Emanuela a Mayera – od jejich prvních krůčků v Americe v roce 1844.

Michal Přibáň a Český literární samizdat

To si tak s kolegy napíšete encyklopedii – a pak vás otravují středoškolští učitelé, abyste dělali přednášky pro studenty! Nebo tak nějak to bylo. Ani ne po roce se k nám vrátil Michal Přibáň, tentokrát v poněkud odlišné roli…

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Elgartiana II – pozvánka

Bojíte se? Nebojte se! Přijďte na Elgartku na netradiční divadelní představení, spíše interaktivní výstavu, na níž si sami spouštíte zvolené exponáty.

Martin Reiner na Elgartce

Paní Matušková nám čítala před spaním biblické příběhy. A tam to bylo! Andělé se zjevovali, aby splnili nějaké přání nebo alespoň naznačili, jak vyzrát na osud.

(Martin Reiner: Jeden z milionu, Anděl)

Vít Slíva na Elgartce

Odkudsi ke mně
líbezně pěje
v neznámé řeči
neznámý pták.

Píšu mu, kamsi,
neznámý člověk
neznámou řečí,
lítostný verš.

Dozpíval. Dopsal jsem.
Píseň je celá.

Stránky

Subscribe to literatura