literatura

Elgartiana, toho jména druhá

Pokud jste v sobotu 24. listopadu 2018 zabloudili na roh ulic Nováčkovy a Elgartovy… Ale ne. Tohle přece známe, ohradí se pravidelní čtenáři webových stránek Elgartky. Přesně těmito slovy přece začínal článek z 26.

Elgartiana II – pozvánka

Bojíte se? Nebojte se! Přijďte na Elgartku na netradiční divadelní představení, spíše interaktivní výstavu, na níž si sami spouštíte zvolené exponáty.

Martin Reiner na Elgartce

Paní Matušková nám čítala před spaním biblické příběhy. A tam to bylo! Andělé se zjevovali, aby splnili nějaké přání nebo alespoň naznačili, jak vyzrát na osud.

(Martin Reiner: Jeden z milionu, Anděl)

Vít Slíva na Elgartce

Odkudsi ke mně
líbezně pěje
v neznámé řeči
neznámý pták.

Píšu mu, kamsi,
neznámý člověk
neznámou řečí,
lítostný verš.

Dozpíval. Dopsal jsem.
Píseň je celá.

Michal Přibáň na Elgartce

Karlova bouda stojí na malé mýtince uprostřed hustého lesa ve svahu vysokého kopce, jehož vrchol nedohlédneme.

Arnošt Goldflam na Elgartce

Ale to můžeš pálit ze všeho. Už sme dělali ze všeho možnýho, z dětskéch piškotů, z tech bombónů ovocnéch – bon pari, z řepy, kukuřice aj jednó z ananasu…

(Arnošt Goldflam: Hrůza v Brně)

 

Labyrint světa, labyrint Elgartky

Jako již několik let, i letos se Elgartka přidává k celorepublikovému festivalu Den poezie. K tématu "Labyrint světa" jsme si přidali ještě to, co všichni důvěrně známe – škola je labyrint, labyrint chodeb, vztahů, lidí. Však víte – škola není jen budova…:)

Příběh pana Elgarta - jaký byl?

S listopadem je spjat celorepublikový festival Den poezie. A stejně jako loni, i letos se do něj zapojila Elgartka. Pamatujete na projekt s názvem Elgartiana? Proběhl 22. listopadu 2014. Letos jsme chtěli přijít s něčím jiným, novým.

HUHLA úspěšně dohuhlal!

 

Každé správné gymnázium má tradiční recitační soutěž. Nezůstáváme pozadu. Jak to dopadlo letos?!

Recitační soutěž Husovický hlas (HUHLA) se konala ve středu 5. února za účasti sedmnácti účinkujících. Zájem o soutěž oproti loňskému roku vzrostl.

Subscribe to literatura