literatura

Bude tvůrčí psaní!

Za devatero hor a devatero řek, kamsi daleko, tedy až do Husovic, přišla kdysi dávno jistému hlodavci pošta.

3. A a buřičská inspirace

Generace buřičů, jasně, to jsou Bezruč, Neumann, Šrámek, Toman, Dyk a Gellner. Jenomže ono to není tak jednoduché. Učíme se o tzv. „generaci buřičů“, ale ona to není ani generace – Bezruč je o 14 let starší než Gellner –, ani to nejsou tak docela buřiči.

HuHla aneb Koronavirus recitaci neporazí!

Slovo posledních měsíců je „adaptace“. Adaptujeme se na podmínky, které jsou dány situací kolem nás, rozhodnutími vlády nebo stavem našich blízkých. Asi je v pořádku napsat, že většina z nás má již online světa plné zuby (jakkoliv v mnohém to umí být i nečekaně přínosné).

Z tvůrčích úkolů 2. A a 3. A

Poslední nahlédnutí do literární tvorby studentů v roce 2020 bude dvojí. Ve 2. A jsme se seznámili s tvorbou Františka Ladislava Čelakovského a fenoménem ohlasů, ve 3. A jsme se nechali inspirovat tvorbou české moderny (a dekadentů).

Jak jsme pokřtili Nesmazáno

Hlášení o společensko–intelektuální události:

Třetí autorské čtení: Tomáš Zmeškal v Bystrci

Předchozí články se nesly v duchu spolupráce mezi školami, ani tento nebude výjimkou. Tomáš Zmeškal zanechal takový dojem, že se hned dvě kolegyně pustily do rozsáhlých a dosti osobních reportáží. První je od Pavlíny Ježkové z Gymnázia Křenová:

Další autorské čtení: Michal Ajvaz aneb Dárek pro Slovaňák

Článek o autorském čtení Milana Uhdeho byl trochu ctnost z nouze – bylo to napsané mnoha lidmi poněkud hekticky, ale výsledek byl vlastně dobrý. Natolik dobrý, že jsme se rozhodli tuto znouzectnost zopakovat.

Autorské čtení Milana Uhdeho čili Dárek pro Křenku

Nemůžete odejít dřív,“ nabádal jsem Marušku, když jsme spolu ten den hovořili, „čtete tam, jste v centru pozornosti, nebude to vypadat dobře.“ Je to tak – odcházet z autorského čtení v jeho průběhu, to nepůsobí dobře. Ale víte, co je ještě horší?

Stránky

Subscribe to literatura