autorská čtení

Třetí autorské čtení: Tomáš Zmeškal v Bystrci

Předchozí články se nesly v duchu spolupráce mezi školami, ani tento nebude výjimkou. Tomáš Zmeškal zanechal takový dojem, že se hned dvě kolegyně pustily do rozsáhlých a dosti osobních reportáží. První je od Pavlíny Ježkové z Gymnázia Křenová:

Další autorské čtení: Michal Ajvaz aneb Dárek pro Slovaňák

Článek o autorském čtení Milana Uhdeho byl trochu ctnost z nouze – bylo to napsané mnoha lidmi poněkud hekticky, ale výsledek byl vlastně dobrý. Natolik dobrý, že jsme se rozhodli tuto znouzectnost zopakovat.

Čtyři školy, čtyři spisovatelé – autorská čtení 2019

Rivalové? Ale to víte, že ano! Po očku sledujeme, jak jsou na tom ostatní školy, co se jim podařilo, kde jsme byli lepší my… Ale v první řadě jsou brněnská gymnázia vzdělávacími institucemi se stejným cílem. Každá škola o sobě ví, že je ta nejlepší.

Michal Přibáň (opět) na Elgartce

Jaké to je být literárním historikem a lexikografem? I na to se můžete zeptat Michala Přibáně. V loňském roce byl jedním z pěti spisovatelů, kteří u nás vystoupili v rámci série autorských čtení, v pátek 1.

Vít Slíva na Elgartce

Odkudsi ke mně
líbezně pěje
v neznámé řeči
neznámý pták.

Píšu mu, kamsi,
neznámý člověk
neznámou řečí,
lítostný verš.

Dozpíval. Dopsal jsem.
Píseň je celá.

Michal Přibáň na Elgartce

Karlova bouda stojí na malé mýtince uprostřed hustého lesa ve svahu vysokého kopce, jehož vrchol nedohlédneme.

Arnošt Goldflam na Elgartce

Ale to můžeš pálit ze všeho. Už sme dělali ze všeho možnýho, z dětskéch piškotů, z tech bombónů ovocnéch – bon pari, z řepy, kukuřice aj jednó z ananasu…

(Arnošt Goldflam: Hrůza v Brně)

 

Dora Kaprálová na Elgartce

Je jeden berlínský muž. Stojí se zlatým zubem na mostě poblíž stanice Möckenbrücke. Ta hra by se mohla jmenovat Chytni si svého děda. Když ho tam teď v zimě náhodou chytnu, vhodím mu do futrálu od tahací harmoniky drobné a on mi zahraje.

Autorská čtení na Elgartce

V dubnu a květnu se z Elgartky stane literární centrum Husovic. Přijďte se zaposlouchat do výrazných hlasů současné české literatury, z nichž každý má blízko k Brnu.

Subscribe to autorská čtení