tvůrčí psaní

Bude tvůrčí psaní!

Za devatero hor a devatero řek, kamsi daleko, tedy až do Husovic, přišla kdysi dávno jistému hlodavci pošta.

3. A a buřičská inspirace

Generace buřičů, jasně, to jsou Bezruč, Neumann, Šrámek, Toman, Dyk a Gellner. Jenomže ono to není tak jednoduché. Učíme se o tzv. „generaci buřičů“, ale ona to není ani generace – Bezruč je o 14 let starší než Gellner –, ani to nejsou tak docela buřiči.

2. A přepisuje Kollárovu Slávy dceru!

Už za čtyři roky bude mít 200. výročí vydání nejznámější spis Jana Kollára, Slávy dcera. Zkusili jsme se zamyslet, jak vnímají něco tak vzdáleného v čase i v normě dnešní studenti, a výsledek dáváme k posouzení.

Literární práce 1. A

Nová krev, nové tváře, nové příběhy ke čtení. Přestože je rok 2020 až děsivě bláznivý, některé věci se nemění. Přišli prváci. A jak jsou šikovní, to můžete posoudit sami.

Texty 4. B inspirované Voskovcem a Werichem

Nevím, jak to dělám, ale pořád mám nějaké resty. Jeden rest se mi ovšem podařilo nedávno dokončit – dočetl jsem studentské dialogy, které měly být inspirovány tvorbou Voskovce a Wericha. A přišly skvělé texty! 

Autorská čtení na Elgartce

V dubnu a květnu se z Elgartky stane literární centrum Husovic. Přijďte se zaposlouchat do výrazných hlasů současné české literatury, z nichž každý má blízko k Brnu.

Subscribe to tvůrčí psaní