Meet and Code 2017

Napsal uživatel bhavirova dne St, 01. 11. 2017 – 06:55
Meet and Code

Velmi úspěšně jsme se zapojili do evropské aktivity Meet and Code a zorganizovali dvě programátorské akce u nás na Elgartce a dvě na spřátelené ZŠ Gajdošova.

Díky Meet and Code jsme dokonce mohli rozběhnout celoroční kroužek programování pro děti, na jehož chodu se podílí naši studenti.

 

Programujeme s micro:bity

Zažijte nadšení z programování společně s týmem zkušených lektorů - studentů Gymnázia Brno, Elgartova. Novým studentům gymnázia představíme kapesní programovatelný počítač BBC micro:bit a jeho příslušenství. Programovat budeme vizuálně pomocí bloků, takže nejsou nutné žádné předchozí zkušenosti s programováním, ale ukážeme i programovací jazyk Python.
 
 

Programování ve fyzice s BBC micro:bit

Starší studenti gymnázia Elgartova už základy programování s BBC micro:bitem znají z hodin informatiky. V hodinách fyziky v tématu elektřina objevíme nové možnosti programování s hardwarovou interakcí připojením různých obvodů. Současně v souladu se školním vzdělávacím programem prozkoumáme měření napětí a proudu a vlastnosti jednotlivých součástek.

Představení BBC micro:bit

Úvodní seznámení s programováním kapesního počítače BBC micro:bit se senzorem pohybu, zabudovaným kompasem a bluetooth v rámci kroužku programování pro začátečníky na základní škole.

Představení příslušenství k BBC micro:bit

Kapesní BBC micro:bit je šikovné programovatelné zařízení, které toho samo o sobě hodně umí. V kroužku programování na základní škole se podíváme, jaké součástky k němu můžeme připojit a tím dále rozšířit jeho možnosti.

 

Na oficiálním prostoru se o nás píše

CZECH REPUBLIC

Among the 34 events which took place in the Czech Republic, participants in Brno could choose, for example, the Programming with Micro:bits and Programming in Physics with BBC Micro:bit. During those events primary school students learned from their older peers from Gymnázium Elgartova, how to program with micro:bits. We also managed to get the adults excited: the accompanying physics teacher was thrilled after he managed to learn the basics!

"It is a really good feeling to influence the world around you with your own head and hands." - says an 18-year-old participant of the Programming in physics with BBC micro:bit event.

Jsme vidět a slyšet i v oficiálním videu.

Meet and Code 2017

European CodeWeek

Typ článku