Memorial Rosti Čtvrtlíka

Napsal uživatel ldalecka dne Pá, 06. 05. 2022 – 11:13
Lucie u plakátu

Píše se středa 13. 4. a já s paní učitelkou Cupákovou už za časného rána vyrážím vzhůru do ruchu a smogu velkoměsta - do Ostravy.

Náš výlet podnikáme za účelem mé účasti v krajském kole recitační soutěže Čtvrtlístek.

Cesta nám díky zvolené nejmenované dopravní společnosti, která není národním dopravcem, uteče rychle a neabsolvujeme ani jednu výluku. K tomu nám celou dobu krásně svítí sluníčko a my se nemůžeme vynadívat na krásy naší české země, co více si přát?

Do Ostravy dorazíme okolo půl desáté, ale ještě není úplně vyhráno. Nyní nás čeká cesta z nádraží do Komorní scény Aréna, kde se střetnutí mladých recitátorů koná.

I tuto část naší výpravy zvládneme, dle mého názoru, na jedničku. Zanedlouho už sedíme v hledišti divadla a posloucháme poutavé přednesy účastníků.  Já jsem si zvolila monolog Julie z divadelní hry Romeo a Julie od Williama Shakespeara a monolog Kostelničky z románu Její Pastorkyňa, jehož autorkou je Gabriela Preissová. Nakonec jsem vybojovala postup do celostátního kola, za což jsem moc vděčná. Celkově soutěž hodnotím jako velmi hezky zorganizovanou, konkurence byla velká a porota plná zajímavých osobností. 

Jsem moc ráda, že jsem mohla být součástí dalšího ročníku Memoriálu Rosti Čtvrtlíka, těším se na celostátní kolo v Děčíně a v neposlední řadě děkuji paní učitelce Cupákové, že se mnou celý výlet absolvovala. 

                                                                                                                                                      Lucie Rožcová 3.B

Typ článku