4. B v Praze – 4. - 6. 10. 2023

Napsal uživatel ldalecka dne Po, 09. 10. 2023 – 10:58
Studenti u Lennonovy zdi

Tradiční kulturně – literární exkurze do Prahy se vydařila. Viděli jsme toho moc, ušli jsme 30 kilometrů ve třech dnech a počasí nám přálo. Takto by se dal popsat ve zkratce poslední společný výlet 4. B před maturitou.  
Co jsme tedy všechno dělali?
Ubytovali jsme se naproti Faustova domu u Karlova náměstí a vyrazili na prohlídku města. První den jsme se prošli Starým Městem, u Staroměstského orloje jsme byli v pravé poledne, prošli jsme Václavským náměstím a v Národním muzeu jsme obdivovali nekonečné sbírky i monumentální budovu.
Večer jsme strávili na představení Revizor v Divadle na Vinohradech.
Druhý den začal prohlídkou Pražského hradu a dál jsme pokračovali na Strahov, Petřín, dolů na Kampu (Zde nesmělo chybět foto u Lennonovy zdi!), Malou stranu a Karlův most. Po obědě nás průvodkyně ve Stavovském divadle poutavě seznámila s jeho spletitou historií a proměnami v průběhu staletí.
Den jsme zakončili v divadle Kalich na představení Moje hra.
Poslední den trávíme obyčejně na Vyšehradě, a tak i letos jsme ztišili své duše na hřbitově a u hrobky Slavín postáli a vzpomněli na významné osobnosti české kultury.
Nutno poznamenat, že studenti si připravili poutavé referáty ke každému místu, kde jsme se zastavili.
Odpoledne jsme však opět ve víru velkoměsta a na exkurzi v České národní bance se dozvídáme něco o tajemstvích měny, peněz, inflace, deflace a dalších ekonomických pojmů. 

Studenti v Praze
Večer usedáme do pohodlných sedadel vlaku Regiojet a vracíme se domů do Brna.

                                                                     
                                                                         Hana Naništová a Dagmar Muzikářová

Typ článku