Výlet do Stuttgartu jako nevídaná odvaha

Napsal uživatel demmertova dne Po, 03. 01. 2022 – 12:20
Naši studenti před Ferdinand Porsche Gymnasium

Mezi dny 6. a 9. 12. 2021 se skupinka 6 neohrožených (2 profesorky + 4 studenti) vydala přes všechna nepřející opatření do hlavního města Bádenska-Württemberska. Za čtyři dny se toho moc stihnout nedá, avšak díky efektivně nabitému programu máme o čem vyprávět.

První den padl za oběť desetihodinové cestě vlakem. Uvítáním nám byl typicky německý pokrm – italská pizza. Město se rozhodně nesnažilo schovávat svoji decentně vánoční tvář.

Druhý den ráno se dostáváme k hlavnímu záměru naší výpravy, a sice návštěva partnerské školy Ferdinand-Porsche-Gymnasium. Zde jsme se zúčastnili hodiny dějepisu v angličtině v internacionální třídě a prohlédli si školu. Následovala procházka k ikonické Fernsehturm doplněna kolena podlamujícím výhledem z nenápadného Santiago de Chile Platz, tu jsme zakončili v impozantní městské knihovně. Večer se nám dostalo pohoštění v podobě švábských Maultaschen od rodiny Thiele – Čechů žijících v Německu.

Návštěvou Porsche Muzea jsme započali den třetí. Náš doprovod tvořilo 8 již známých studentů z internacionální třídy, se kterými jsme potom zašli na společný oběd. Za zmínku stojí jejich rozmanitý původ, svého zástupce (v některých případech i dva) tu má Španělsko, Itálie, Francie, Dánsko, Nizozemsko a v neposlední řadě i Česko. Nyní nás čekala prohlídka města s architektem. Čas zbyl i na nezbytné předvánoční nákupy.

Zpáteční cesta na sebe nenechala čekat. Po příjezdu domů nás přepadá bezprecedentní pocit, který bych výstižně nazval „opak Heimweh“.

Článek bych s dovolením zakončil nadějnou vyhlídkou na červen příštího roku, s velkou dávkou štěstí by se totiž mohly konat výměnné pobyty se zmíněnou partnerskou školou.

                                                                                                                                             Marcel Kratochvíl                                       

Typ článku