English

Autor: jkrecek, 22. 1. 2024

Tak je to dnes na den přesně měsíc, kdy si Elgartka jako každý rok vyrazila do kina na promítání anglického filmu. Ne všichni měli to štěstí. Někteří se snažili dát doma dohromady po náročném výběrovém lyžařském kurzu, jiní měli tu smůlu, že je schvátil covid či jiná zákeřná choroba. Valná většina našeho studentstva ale mohla v předvánoční čtvrtek zhlédnout v kinech Lucerna a Art premiéru nového britsko-řeckého filmu How To Have Sex.

A o čem že to bylo? I když by název mohl svádět k úvahám, že šlo o nějakou pitomoučkou lechtivou komedii pro náctileté ve stylu American Pie, jednalo se o drama, a rozhodně ne o snadné pokoukání. Filmový web filmeurope.cz snímek stručně popisuje následovně:

Autor: jkrecek, 23. 1. 2023

Interested? Contact Evan McElravy for further info.

Autor: jkrecek, 30. 11. 2021

Učebnice nejsou k zahození. V angličtině s nimi pracujeme docela dost, jsou páteří výuky a ve všech třídách se díky tomu probírají stejná gramatika a stejná témata. A občas se tam vyskytne úkol či námět, který by bylo hřích nevyužít. Jeden takový se nazývá „Remake Project“. A tak se tři angličtináři, Nygrýnová, Dostálek a Křeček, rozhodli, že to s prváky vyzkouší.

Principem je vytvořit nápodobu slavného uměleckého díla. Studentstvo si tedy mělo vybrat slavné obrazy, na kterých se vyskytují lidé, a následně je co nejlépe napodobit. Povedlo se to někdy lépe, někdy hůře, ale překvapilo nás, jak dobrá, vtipná či v detailech přesná díla nám studenti a studentky poslali.