charita

Autor: jvesela, 15. 5. 2024

Naše škola se tradičně zapojuje do sbírky Český den proti rakovině a ani letos tomu nebude jinak. Celorepubliková sbírka proběhne ve středu 15. května 2024 a zapojit se můžete zakoupením kytičky měsíčku lékařského za minimální hodnotu 20 Kč. Příspěvky ze sbírky jsou využity na boj
s rakovinou – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky na školách, výzkum a vybavení onkologických center. V letošním roce je sbírka zaměřena na osvětu a prevenci rakoviny prsu. Kytičky budete moci koupit ráno před začátkem vyučování před školou od dobrovolníků (za naši školu letos třída 1.C) či v průběhu dne po celém Brně.

 

Autor: jvesela, 9. 5. 2023

Vážení a milí přátelé,

ve středu 10. května se uskuteční již 27. ročník celonárodní sbírky Český den proti rakovině. Do sbírky se tradičně zapojí též naše škola, tentokrát prostřednictvím třídy 2. C. Před osmou hodinou ranní si budete moci u studentů této třídy předtím, než vyrazí do centra našeho velkoměsta, zakoupit žlutý kvítek měsíčku lékařského. Příspěvek za kytičku zůstává stejný, a to 20 Kč. Přispět však můžete i částkou vyšší. Výtěžek letošní sbírky půjde na nádorová onemocnění průdušek a plic.

Všem dárcům děkujeme,

Jana Veselá

 

Autor: demmertova, 9. 5. 2022

Ve středu 11. 5. proběhne na naší škole tradiční veřejná sbírka Ligy proti rakovině, jejímž hlavním tématem je prevence nádorů děložního čípku a varlat. V průběhu vyučování budete mít možnost si zakoupit kytičku měsíčku lékařského za 20 Kč a přispět tak na boj proti rakovině - na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. 

Zdroj obrázku: https://www.cdpr.cz/wp-content/uploads/2022/01/Kyticka_2022_final_PNG.png