Cestou necestou

Autor: jkrecek, 5. 3. 2024

Nebylo nás pět. Nebyli jsme nakonec ani čtyři. Paní profesorka Barbora Havířová si na poslední chvíli zvládla poranit koleno, a proto zůstali jen tři stateční. I když… tři… Výraznou část publika, které se postupně rozrostlo až na více než dvacet osob včetně „neelgarťáků“, tvořila na začátku skvadra ze 4. A, která v počtu sedmi cestovatelů popisovala své putování po Severní Makedonii.

Autor: jkrecek, 16. 2. 2024

Všechny srdečně zveme na cestovatelskou konference Cestou necestou. Vstup je zcela volný a dobrovolný, kdykoliv můžete přijít, kdykoliv můžete odejít. Ale odejít by byla škoda, když máme tak nabitý program! Kam se letos vydáme, to je zřejmé z plakátu. Krátké ochutnávkové anotace přikládáme zde:

4. A bude pomalu maturovat, ale cestování člověka naučí mnohé. Možná i proto se skupinka studentek a studentů rozhodla, že Severní Makedonie je zásadní cílová destinace, kterou je třeba navštívit. A jak řekli, tak udělali.  O českými cestovateli zatím nepříliš objevené zemi s fascinující historií a úchvatnými horami poreferují Barbora Tobešová a Jitka Homolová.

Autor: jkrecek, 4. 2. 2024

Časy covidu jsou (snad!) zdárně za námi, může se volně cestovat a mnozí toho využíváme. Pojďme si zase po roce připomenout, že jsme jen o něco méně zcestovalí než třeba Ladislav ZiburaGinger Thunder aka Jahu Řezníčková nebo Holka s bucket listem alias Lucie Kutrová.

Autor: jkrecek, 9. 2. 2023

Cestovatelská konference Cestou necestou má jistou tradici. Každý rok nás zase a znovu zajímá, kdo ze studentů či vyučujících kde byl, co tam viděl, zda to stojí za to… a nejinak tomu bude i letos. 

Autor: jkrecek, 8. 11. 2021

Přibližně desítka zájemců se sešla v pondělí 8. listopadu v 15:30 v učebně 120, aby procestovala svět. Sice jen prstem po mapě a pomocí fotografií, ale se zcela unikátními zážitky a jedinečnými zkušenostmi. A protože jsme moderní, bylo Cestou necestou hybridně: ve třídě i online. A protože to vždy může být ještě o chlup lepší, dokonalé zázemí zařídila paní profesorka Soňa Cupáková: pro příchozí bylo nachystáno drobné občerstvení.

Vše začala paní profesorka Jesika Novotná. V roce 2017 se přes organizaci AIESEC vydala dobrovolničit do Indonésie. Učila angličtinu na střední škole, kde se setkala se zcela odlišným přístupem, zároveň si zkusila, jaké je žít v muslimské zemi, a v neposlední řadě potkala mnoho roztomilých gekonů.

Autor: jkrecek, 8. 11. 2021

Covid-19 nám do školství přinesl nové možnosti. Někteří jsou možná v karanténě, ale to nám nevadí! Cestovatelskou konferenci nabízíme hybridně. Chcete-li, přijďte se podívat aspoň online. Začínáme v 15:30.

Odkaz na videohovor: https://meet.google.com/qus-awqa-bja

 

Autor: jkrecek, 2. 11. 2021

Cestovatelská konference se blíží mílovými kroky. Proběhne v pondělí 8. listopadu od 15:30 v učebně č. 120. Vítáni jsou všichni zájemci o cestování. Přijďte podpořit své spolužáky a vyučující, poslechnout si, kde byli, jaké to bylo a co tam zažili. Nechte se inspirovat. A cestujte, je to ta nejlepší škola.

Program:
Karolína Šmerdová (3. A) – Dominikánská republika
Jesika Novotná – Dobrovolnicí v Indonésii
Michaela Hegrová (2. A) – Jak jsem (ne)pracovala v Egyptě
Klára Vantuchová (3. B): Gangotri aneb Studentka Elgartky v Himalájích
Bára Šarafínová (ex. 4. A) a Jan Křeček – Poprvé v Gruzii vs. V Gruzii jako doma