informatika

Programujeme s nadšením

Studenti naší školy v hodinách informatiky programují BBC microbit. Mají dobré nápady, učí se navzájem a vedou kroužky pro děti z blízké základní školy. V rámci Evropského týdne programování svoje znalosti a dovednosti posunuli dále.

CodeWeek 2017 a 2018 na Gymnáziu Brno, Elgartova a ZŠ Brno, Gajdošova 3

CodeWeek

V roce 2017 byla naše účast na Evropském týdnu programování velmi úspěšná. Podařilo se navázat spolupráci čtyřletého gymnázia Elgartova a základní školy Gajdošova a na obou školách zkvalitnit i zatraktivnit výuku informatiky.

Meet and Code 2017

Zapojili jsme se do evropské akce Meet and Code a zorganizovali dvě programátorské akce u nás na Elgartce a dvě na spřátelené ZŠ Gajdošova.

Nápisy na micro:bitu

Zadání:

Při zapnutí svítí písmeno A, při stisku tlačítka B se zobrazují postupně další písmena abecedy (B, C, D, …), při stisku tlačítka A se vracíme v abecedě zpět.

Automatická pokladnička

Výroba microbití pokladničky popsaná Michalem Jurákem zveřejněná na webu microla.cz:

Microbití příběh na Elgartce

2. C žije microbity.

Red Hat a radost z programování

Po loňské úspěšné akci Red Hat Open School jsme s vybranými studenty 2.C vyrazili i letos. Obrovský úspěch měl workshop "Hackování robotů".

Red Hat Open School

Jak vypadá práce ve velké IT firmě v Brně? Studenti se zájmem o informační technologie viděli ve středu 13. 4. 2016 na vlastní oči prostředí, kde hlavní devizou je nadšení a naprostou samozřejmostí porady týmů u společné snídaně, odpočinek u kulečníku, společenských her či v posilovně. 

Subscribe to informatika