Anglie

Autor: jkrecek, 4. 6. 2024

Elgartka jede do Walesu! Chcete se přidat? Dejte vědět! V termínu 2.–8. listopadu 2024 vyrazíme po trase Brno–Bruggy–Stratford nad Avonou–Warwick–Liverpool–Chester, pak se podíváme na hrad Conwy nebo do národního parku Snowdonia. Na zpáteční cestě si zvolíme mezi Oxfordem a Londýnem. Cena ja 12 900 Kč/os a zahrnuje dopravu autobusem, ubytování v rodinách (a jednu noc v hotelu F1), naopak nezahrnuje vstupy do některých památek.

Termín: 2.–8. listopadu 2024
Cena: 12 900 Kč

Chcete jet? Skvělé! Pojeďme! Co je třeba udělat?

1) Seznamte sebe a své rodiče s veškerými základními informacemi.

2) Zastavte se do kabinetu ANJ a přihlaste se.

Autor: jkrecek, 30. 8. 2022

Když jsme se vraceli z Anglie, požádali jsme účastníky, aby nám o svých zážitcích napsali. Výzva se, pravda, příliš neujala – mnozí slíbili, ale skutek utek. Abyste se naladili na nové zážitky v nadcházejícím školním roce, přinášíme dvě svědectví a připomínáme, že přestože letos neplánujeme jet do Anglie, můžete přemýšlet třeba nad výměnným pobytem s budapešťským gymnáziem…

Autor: jkrecek, 18. 5. 2022

Svědectví není nikdy dost. Ať se vydáte ve více lidech kamkoliv, každý vidí něco jiného. Jedni třeba Stonehenge, druzí třeba ovce a lachtany. True story. Když jsme se vrátili z anglického Cornwallu, kam se vydala celá osmina Elgartky, nebylo zbytí. Museli jsme o tom napsat dva texty. V mnohém se doplňují, téměř si neprotiřečí… a budoucím kronikářům to jistě usnadní pátrání po tom, co se ve 20. letech 21. století na Elgartce dělo.

Autor: jkrecek, 24. 3. 2022

Jakkoliv nežijeme ve zrovna šťastných časech, situace pro zahraniční zájezdy se trochu ustálila. To, co vidíte na obrázku, je ikonický maják ve městě Plymouth v jihozápadní Anglii. Ano, zkoušíme ještě jednou vyrazit do Anglie. To nejdůležitější na začátek – informační schůzky:

1. schůzka: pátek 25. března, 11:30, učebna 210
2. schůzka: čtvrtek 31. března, 11:30, učebna 210

Na první schůzce se dozvíte základní informace (které shrnujeme i níže), zároveň se můžete na cokoliv zeptat, pokud budeme vědět, rádi odpovíme. Do druhé schůzky již budeme požadovat závazné přihlášky (abychom znali reálné počty zájemců), dozvíte se tam více např. o platbě zájezdu.