Archiv

Elgartiana s očima dokořán

„…jeho báseň jest škvára,” napsal kdysi jeden kritik o Máchově Máji. Trvalo to, než byl v Máchovi poznán génius, arcipoeta mezi veršotepci. Chtělo to otevřít oči! Poezie může mít plno rozličných podob, takže nikdy není úplně jasné, kde začíná a kde končí.

Elgartka RUN

4. 4. 2019

100 závodníků z řad studentů i učitelů uběhne 100km na oslavu stoletého výročí našeho gymnázia.

HuHla – recitační soutěž Husovický Hlas

Recitujete? Ne? V tom případě je nejvyšší čas začít! 29. ledna během 3. a 4. vyučovací hodiny proběhne v učebně 219 recitační soutěž HuHla, tedy Husovický Hlas.

První odpoledne otevřených dveří

Zveme všechny uchazeče o studium a jejich rodiče na den otevřených dveří, který proběhne v pondělí 14. ledna 2019 od 15 do 18 hodin. Provedeme vás školou, poskytneme informace o studiu i o přijímacích zkouškách a zodpovime vaše dotazy.

Anglie: co zatím (ne)víme

Množí se dotazy na zájezd do Anglie – a velmi tomu rozumíme. Sami toho mnoho nevíme, protože jsme vše vymysleli až minulý týden. Chceme zkusit někam vyjet co nejrychleji pro případ, že by se změnila situace a zase se zavřely hranice. Prosíme tedy o pochopení, shovívavost a trpělivost.

Projektovka 2021

Z důvodu úrazu se uvolnilo jedno místo, postupně oslovuji náhradníky.

Bude tvůrčí psaní!

Za devatero hor a devatero řek, kamsi daleko, tedy až do Husovic, přišla kdysi dávno jistému hlodavci pošta.

21. března je světový den Downova syndromu!

Tento den se poprvé neoficiálně slavil již v roce 2006. O 5 let později rozhodlo Generální shromáždění OSN, že se od roku 2012 bude slavit oficiálně. OSN vyzvalo členské státy, mezinárodní, neziskové organizace, veřejnost i soukromý sektor, aby se každý rok 21. 3.

BIOLOGICKÁ "ONLINE" OLYMPIÁDA

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA 2020/ 2021 – 55. ročník

Téma je stejné, jako tomu bylo u ročníku předcházejícího.

Chemická olympiáda BUDE

Otevřeno je nyní přihlašování na všechny kategorie.

Stránky

Subscribe to Archiv