Červenec 2022

Autor: jkrecek, 11. 7. 2022

Ve druhém ročníku se zabýváme publicistickým stylem a vším, co k němu patří. Žáci by měli znát útvary publicistického stylu (poznat třeba rozdíl mezi zprávou a reportáží, být schopni obojí napsat), měli by vědět, jak funguje redakce (co dělá šéfredaktor, korektor, grafik…), trochu se orientovat ve světě médií (znát nějaké české deníky, rozpoznat bulvár…) a v neposlední řadě vědět něco o argumentaci, o argumentačních faulech, dezinformacích, fake news a podobně.

Autor: jkrecek, 7. 7. 2022

Věděli jste, že v žebříčku nejprodávanějších knih se na prvních místech dlouhodobě drží kuchařky? Vaření je úspěšné, lákavé, většina z nás ráda jí… a někteří i rádi vaří. I letos jsme v anglické konverzaci probírali jídlo, i letos dostali studenti zadáno něco uvařit.

Autor: jkrecek, 3. 7. 2022

Všimněte si, že během školního roku není na nic čas. Pořád je třeba něco organizovat, někam jezdit, něco řešit, sem tam napsat test… no a na školní web nezbývá čas! Prázdniny jsou klidnější. Ano, představa je, že bychom měli odpočívat a nabírat síly, realita je taková, že spíše doděláváme resty. Můžete tedy čekat několik příspěvků o tom, co jsme vytvořili během druhého pololetí školního roku 2021/2022.