Z žákovské lavice na mistrovství světa v hokeji

Napsal uživatel demmertova dne St, 15. 06. 2022 – 13:58
MS v hokeji, Finsko

Martin Rambousek, žák 3. B, měl v květnu možnost se zúčastnit - jako stážista - mistrovství světa v hokeji ve Finsku. Tady jsou jeho zážitky:

Zhruba před rokem jsem začal pracovat v redakci hokejového týmu HC Kometa Brno. Za odvedenou práci jsem byl vybrán mezi účastníky novinářské stáže na letošním mistrovství světa v ledním hokeji, které se konalo ve finských městech Tampere a Helsinkách v termínu od 13. do 29. května.

Finsko patří k nejdražším zemím v Evropě, a proto jsme si veškeré jídlo a nápoje dovezli z České republiky. Zatímco většina novinářů do země tisíců jezer letěla letadlem, my se do Finska vydali autem. Cesta trvala okolo sedmadvaceti hodin. 

Celkově nás do Finska jelo sedmnáct, z čehož čtyři účastníci zůstali ve finském hlavním městě, kde zprostředkovávali zpravodajství z hokejových duelů skupiny A. Zbytek výpravy přežíval ve třetím největším městě Finska Tampere. Kvůli vysokým cenám jsme přespávali na břehu malebného jezera v útulné chatě, která byla od tamperské Nokia Areny, epicentra hokejového svátku, vzdálena přibližně půl hodiny. Krásná příroda kolem naší ubikace nám vynahradila chybějící sprchu a pračku.   

Mojí hlavní úlohou bylo zajištění všech textových přenosů ze skupiny B, které byly k vidění na webu onlajny.com, a posléze i vyřazovacích bojů. Kromě toho jsem přispíval svými články na portál hokej.cz a v neposlední řadě jsem stříhal videa s českými fanoušky a rozhovory s hráči.  

Věřím, že jsem ve Finsku načerpal několik zkušeností, které mě posunou dopředu nejen v novinářské činnosti, ale především v životě. Za poskytnutou příležitost bych chtěl poděkovat firmě eSports.cz, která celou akci zorganizovala, a všem zúčastněným kolegům. Poděkování patří i třídní paní učitelce Mgr. Daniele Emmertové a paní ředitelce našeho gymnázia Mgr. Petře Šperkové, které mi účast na vytváření zpravodajství z hokejového šampionátu dovolily.

                                                                                                                                   Martin Rambousek, 3. B

Typ článku