Wellbeing ve škole?

Napsal uživatel ldalecka dne Út, 07. 11. 2023 – 14:04

Ano, na tom nám záleží. I proto jsme od září do našeho pedagogického týmu zařadili další podpůrnou osobu – školní psycholožku Mgr. Janu Šnajderovou.

V úterý a ve čtvrtek se věnuje žákům, kteří se ocitli v nové, někdy i tíživé situaci a tak si chtějí ujasnit své myšlenky s někým neutrálním. Žáci také pracují na svém osobním růstu. Vždyť mnoho našich žáků bude v budoucnu pracovat ve vedoucích pozicích a k těm měkké dovednosti a osobní růst patří.
Mgr. Šnajderová má v plánu několik seminářů zaměřených na školní psychologická témata jako např. relaxační techniky, psychologická příprava k maturitě, nebo prevence duševního zdraví.
Rodičům je k dispozici také během třídních schůzek, učitelé mohou konzultovat i odbornou psychodidaktickou problematiku.
Občas ji můžeme zahlédnout také ve třídě. V tom je výhoda přítomnosti psycholožky ve škole. Ta může provést pozorování atmosféry ve třídě, obtíží žáků při výuce, vidí kompenzační mechanismy, které již žák používá a snadněji pak poskytne poradenskou pomoc.
Školní psycholog je dnes součástí poradenského týmu na mnoha školách. I u nás je tady pro Vás.

Typ článku