BIOSKOP aneb biologie v praxi

Napsal uživatel kkucerova dne Čt, 31. 03. 2022 – 19:06
bioskop

Se studenty 1.C a 3.C jsme využili pestrou nabídku kurzů vědeckého centra bioskop a strávili jsme ve výukové laboratoři Univerzitního Kampusu MU celkem 16 hodin. 

bioskop  bioskop

Vybrat z nabídky nebylo lehké, ale nakonec vyhrály tyto kurzy:

DNA ateliér - kurz, ve kterém se studenti podívali, jak vypadají jejich buňky ze sliznice dutiny ústní a vyizolovali si ze slin vlastní DNA, kterou si někteří na památku odnesli domů.

bioskop  bioskop

Nekonečný příběh buňky - kurz, který studenty seznámil s tajemným životem buněk. Studenti vytvářeli vlastní mikroskopické preparáty a pozorovali pučení kvasinek a jednotlivé fáze mitózy u kořínků cibule.

bioskop bioskop

PCR - praktická kopírka po ruce - velmi aktuální kurz ve spojitosti s objevením Covidu a nekonečného PCR testování. Studenti pronikli do fungování složitých přístrojů na odhalování mutace v genu a získali odpovědi na otázky: Jak vyřešit kriminální případ? Jak vyluštit test otcovství? Jak určit pacientovu diagnózu? 

bioskop bioskop

Kurzy vedli studenti přírodovědecké fakulty MU a tak starší studenti Elgartky využili možnost a ptali se na informace o studiu na PřF MU, na náročnost studia a na přijímací zkoušky. V bioskop centru jsme se měli fajn a věřím, že studenti si uchovají cenné nabité vědomosti tak, jako jejich jádro uchovává svoji DNA:-)

kabinet BIO

 

 

Typ článku