Vánoční Vídeň 2022

Napsal uživatel skuzilkova dne Čt, 22. 12. 2022 – 13:16
Vídeň 2022

Ve středu 21.12.2022 navštívila skupina studentů našeho gymnázia předvánoční Vídeň. Zájem byl po covidových letech enormní a jen vybraná část studentstva měla tu čest vyslechnout si fenomenálního průvodce Romana Pláška a jeho jedinečný projev protkaný jemným humorem a trefnými narážkami, které nám připomínaly nejednu vazbu milovaného Brna se sesterskou Vídní.

Výtvarně zaměřená část studentů prahnoucích po poznání pokračovala po sytivém obědě návštěvou muzeí Leopold Museum a Albertina. Zbytek výletníků se pokochal orlojem zvaným Ankeruhr a plný kulturních dojmů se vydal po stopách Vídně kulinářské. Jablíčka v čokoládě, smažené koblížky, jablečný štrůdl s vanilkovou omáčkou prolévané desítkami druhy punčů a svařených vín se v mrazivém počasí příjemně prolnuly a prohřály promrzlé útroby nejen poznání lačných návštěvníků.

K večeru se město rozzářilo ticíci světly a kulturně i kulinářsky nasycená brněnská inteligence se mohla spokojeně vydat na cestu domů. V té chvíli i samotná matička Vídeň zaplakala a zalila náš autobus proudy dešťových slz. Weine nicht liebe Stadt! Wir kehren gerne wieder zurück!

Daniela Emmertová, Šárka Kužílková a Roman Plášek

Typ článku